Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین: سال ۲۰۲۴ از قدرت کنار می‌روم

Putin
Putin
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«شاید آن‌ها روس نباشند. شاید اوکراینی، تاتار و یهودیانی باشند که تابعیت روسیه را دارند. شاید آن‌ها دو تابعیتی باشند. شاید گرین کارت آمریکا را هم داشته باشند. شاید آمریکایی‌ها برای این کار به آنان دستمزد پرداخته باشند.»

آگهی

ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه ان‌بی‌سی ضمن ابراز اطمینان از پیروزی در انتخابات ۱۸ مارس گفت قصد دارد که پس از پایان دوره جدید ریاست جمهورسی در سال ۲۰۲۴ میلادی از سیاست کناره‌گیری کند.

آقای پوتین از سال ۲۰۰۰ میلادی یا به‌عنوان رئیس جمهور یا در مقام نخست وزیر عملا رهبری روسیه را در دست دارد.

ولادیمیر پوتین نخستین بار در سال ۲۰۰۰ به عنوان رئیس جمهوری روسیه و به دنبال استعفای بوریس یلتسین، رئیس جمهور اسبق این کشور مشغول به کار شد. در سال‌های گذشته وی چهار دوره و به علت قانون «محدودیت دو دوره ریاست جمهوری متوالی» سمت نخست وزیری روسیه را برعهده داشته و رئیس کابینه دمیتری مدودف، نخست وزیر خود بوده است.

قانونگذاران روس در سال ۲۰۱۲ دوره ریاست جمهوری را از چهار به شش سال افزایش دادند. این بدان معنی است که اگر آقای پوتین در انتخابات پیش رو پیروز شود، تا سال ۲۰۲۴ یعنی تا ۷۲ سالگی در قدرت باقی می‌ماند.

بیشتر بخوانید: انتخابات روسیه؛ چه کسانی به دور رقابت‌ها وارد شدند؟

«دخالت در انتخابات آمریکا ربطی به کرملین ندارد، شاید متهمان دوتابعیتی یا یهودی باشند»

آقای پوتین در این مصاحبه همچنین گفت کرملین به هیچ وجه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی دخالتی نداشته است.

وی ادعاهای سرویس اطلاعاتی ایالات متحده را مبنی بر دخالت روسیه در انتخاب شدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را رد کرد و آن را نادرست خواند.

رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، ماه گذشته ۱۳ تبعه و ۳ شکت روس را به دخالت در انتخابات آمریکا در راستای حمایت از دونالد ترامپ و همینطور بی‌اعتبار کردن هیلاری کلینتون، دیگر نامزد این انتخابات، متهم کرد.

آقای پوتین در رابطه با این ادعا گفت: « ۱۶ میلیون تبعه روس داریم. من اهمیتی نمی‌دهم [که این کار توسط روس‌ها صورت گرفته است یا خیر]. من در این زمینه نمی‌توانم کمکی بکنم. آنها نماینده دولت روسیه نیستند.»

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه افزود: «شاید آنها روس نباشند. شاید اوکراینی، تاتار و یهودیانی باشند که تابعیت روسیه را دارند. این مساله باید بررسی شود. شاید آنها دو تابعیتی باشند. شاید گرین کارت آمریکا را هم داشته باشند. شاید آمریکایی‌ها برای این کار به آنان دستمزد پرداخته باشند. شما از کجا می‌دانید؟ من چیزی نمی‌دانم.»

آقای پوتین در پاسخ به این سوال که آیا نگران است که شهروندان روسیه به دموکراسی ایالات متحده حمله کرده باشند، گفت که او تاکنون مدرکی مبنی بر اینکه دخالتی خلاف قوانین روسیه صورت گرفته باشد، ندیده است و «اگر آمریکا مدرکی به روسیه بدهد»، احتمالا آن را بررسی خواهد کرد.

خبرهای یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدودف: تحریم یک ایدۀ ضدتولید و تحریم بانک‌ها اعلام جنگ تجاری است

وزیر دفاع روسیه: ۲۱۰ نوع سلاح را در سوریه آزمایش کردیم

منتقد پوتین اجازه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را نخواهد داشت