معترضان به فرار مالیاتی اپل در آلمان: «مالیات بپرداز»

Apple tax
Apple tax
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلمان و فرانسه، دو قطب بزرگ اقتصادی اروپا اخیرا تحت فشار کمیسیون برای دریافت مالیات تکنولوژی‌های وارداتی از ایالات متحده آمریکا قرار گرفته‌اند.

آگهی

یک گروه از مخالفان جهانی شدن از سازمان اتک (Attac) روز شنبه ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) در مقابل بخش امور مالی فروشگاه اپل در فرانکفورت آلمان گرد آمدند تا اعتراض خود را نسبت به فرار مالیاتی این شرکت اعلام کنند.

معترضان پلاکارهایی را در ددشت داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «اپل، مالیات خود را بپرداز»

آلمان و فرانسه، دو قطب بزرگ اقتصادی اروپا اخیرا تحت فشار کمیسیون برای دریافت مالیات تکنولوژی‌های وارداتی از ایالات متحده آمریکا قرار گرفته اند. به نظر می‌رسد این شرکت‌ها موظفند در مجموع میلیاردها یورو مالیات معوقه خود را به این دولت‌ها پرداخت کنند. این رویکرد احتمالا برای امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که تلاش گسترده‌ای دارد تا سرمایه‌گذاران بین‌المللی را به این کشور بازگرداند، چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد.

اتحادیه اروپا درخواستی مبنی بر وضع قوانین جدید مالیاتی بر روی محصولات کمپانی‌های دیجیتالی بر مبنای گردش مالی و هزینه تبلیغات آگهی‌های آنلاین ارائه داده است.

اتحادیه اروپا اظهار داشته است که کشورهای عضو اتحادیه ممکن است مبلغی حدود ۵.۴ میلیارد یورو را بخاطر عدم پرداخت مالیات ازسوی شرکت‌های گوگل و فیسبوک در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، از دست داده باشند.

بیشتر بخوانید:

**

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز اجرای قانون خدمات دیجیتال اروپا؛ کدام پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی تحت تاثیر قرار می‌گیرند؟

شوک راست‌های افراطی ایتالیا به بورس‌های اروپا؛ رُم از سود بانک‌ها ۴۰ درصد مالیات می‌گیرد

آلمان به دنبال حذف تخفیف‌های مالیاتی برای زوج‌هایی است که ازدواج کرده‌اند