Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کیم جونگ اون: اولویت ما اتحاد دو کره است

Kim Jong Un greets Chung Eui-yong, head of the National Security sud
Kim Jong Un greets Chung Eui-yong, head of the National Security sud
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنها ساعاتی پس از این دیدار، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی گفت: باید برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی آماده شد

آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در دیدار با هیات عالی‌رتبه کره جنوبی، از عزم پیونگ‌یانگ برای ایجاد تاریخی نوین در اتحاد دو کره سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، آقای کیم روز دوشنبه در ضیافت شامی از گروه اعزامی از سوی مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی «به گرمی» استقبال کرد. چونگ ایویی یونگ، رئیس دفتر امنیت ملی و سو هون، رئیس سرویس اطلاعات کره جنوبی از جمله افرادی بودند که در دیدار با رهبر کره شمالی شرکت داشتند. بنا به گزارش رسانه‌های دو کره، نامه‌ای از طرف آقای مون به آقای کیم تحویل داده شده است.

از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱، این نخستین بار است که یک هیات سیاسی از سئول به پیونگ‌یانگ می‌رود.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی یونهاپ، گفته است که دو طرف درباره روابط دوجانبه، تلاش برای کاهش تنش‌ها و کنترل سلاح‌های هسته‌ای در شبه جزیره کره با یکدیگر مذاکره کردند. رسانه‌های کره شمالی گزارش کرده اند که آقای کیم پس از شنیدن «قصد» رئیس جمهوری کره جنوبی برای برگزاری نشست سران دو کشور، تمایل متقابل خود را اعلام کرد.

با این حال تنها ساعاتی پس از این دیدار، رئیس جمهوری کره جنوبی با وجود حمایت از ادامه مذاکرات با پیونگ‌یانگ برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره، خواستار آمادگی کامل نظامی برای مواجهه با تهدیدهای کره شمالی شد. وی بامداد سه‌شنبه و در یک پایگاه نظامی گفت: «باید همزمان با گفت‌وگوها، تمام تلاش خود را برای ایجاد یک نیروی دفاعی سریع و کارآمد به‌منظور مقابله با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی به کار گیریم.»

بیشتر بخوانید:

از زمان برگزاری المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ در کره جنوبی، روابط پرتنش پیونگ‌یانگ و سئول رو به بهبود گذاشته است. با وجود ابراز تمایل دو طرف برای کاهش تنش‌ها در شبه جزیره کره، ایالات متحده آمریکا واکنشی محتاطانه به پیشنهادهای کره شمالی نشان داده است.

هیات اعزامی سئول به پیونگ‌یانگ روز چهارشنبه و به‌منظور ارائه گزارش از روند از سرگیری‌ گفتگو‌ها با کره شمالی، به واشنگتن سفر خواهد کرد. در ماه‌های گذشته و در پی آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی جدید پیونگ‌یانگ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و کیم جونگ اون بارها یکدیگر را مورد توهین و حمله‌های شخصی قرار داده اند.

شبه جزیره کره در سال ۱۹۵۳ و پس از پایان جنگ داخلی به دو کشور در شمال و جنوب تقسیم شد. اتحاد مجدد دو کره با وجود تمام اختلاف‌ها، یکی از اولویت‌ها و شعارهای رهبران دو کشور در شش دهه گذشته بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا کیم جونگ اون برای غیرهسته‌ای شدن قهرمانانه نرمش می‌کند؟

دونالد ترامپ: شاید بزرگترین توافق را برای جهان به سرانجام برسانم

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در «اولین فرصت» دیدار خواهند کرد