ترکیه: چهار تبعه عراق به اتهام تلاش برای حمله به سفارت آمریکا دستگیر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترکیه: چهار تبعه عراق به اتهام تلاش برای حمله به سفارت آمریکا دستگیر شدند

چهار تبعه عراقی که گفته می شود قصد حمله به سفارت آمریکا در آنکارا را داشتند روز دوشنبه توسط نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر شدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه های ترکیه اعلام کرده است که این چهار تن در شهر سامسون واقع در شمال ترکیه در جریان یک عملیات هماهنگ و برنامه ریزی شده به دام نیروهای امنیتی افتاده اند. این در حالیست که سفارت آمریکا روز گذشته نسبت به در پیش بودن یک اقدام خرابکارانه هشدار داده و روز دوشنبه نیز به حال تعطیل درآمد.

از سوی دیگر فاکس نیوز نیز در گزارشی این افراد را منتسب به گروه خلافت اسلامی، داعش معرفی و اعلام کرد که دو تن از آنها در بزرگراهی که سامسون را به آنکارا متصل می کند، و دو تن دیگر در شهر سامسون دستگیر شده اند.

سفارت آمریکا روز یکشنبه اعلام کرده بود که به دلیل تهدیدهای امنیتی تا اطلاع ثانوی فعالیت روزانه خود را متوقف کرده است.

در پی هشدار سفارت آمریکا، مقامات ترکیه روز دوشنبه در آنکارا اقدام به تشدید تدابیر امنیتی و تلاش برای به دام انداختن فعالان منتسب به گروه داعش کردند. ماموران امنیتی و پلیس ترکیه همچنین در اطراف ساختمان سفارت مستقر شده و به بازرسی عابران و خودورهای عبوری در اطراف این محل پرداختند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در همین چارچوب دوازده تن دیگر در پایتخت ترکیه دستگیر شده و برای هشت نفر نیز قرار بازداشت صادر شده است.

ترکیه طی سالهای اخیر بارها هدف حملات مرگبار قرار گرفته که اغلب آنها یا به فعالان کرد و اعضای داعش نسبت داده شده و یا این گروه ها خود مسئولیت آنها را برعهده گرفته اند.

بیشتر بخوانید

سفارت آمریکا پیشتر در سال ۲۰۱۳ هدف یک حمله انتحاری قرار گرفته بود. در جریان این حلمه فردی با منفجر کردن خود مقابل سفارت جان یک مامور امنیتی را نیز گرفت. آنکارا در آنزمان یک گروه چپ افراطی را مسئول انجام این حمله معرفی کرده بود.

بیشتر بخوانیداحتمال دخالت یک گروه چپ افراطی در انفجار مقابل سفارت آمریکا در آنکارا