ذخیره سازی قطعات ایرباس در بریتانیا برای تحمل هزینه‌های برکسیت

هواپیمای ایرباس
هواپیمای ایرباس Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیست و سه روز مانده به پایان مهلت یک ساله خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا، شرکت ایرباس اعلام کرد که به زودی در مورد اعمال عملیات ذخیره سازی قطعات در این کشور تصمیم گیری خواهد کرد.

آگهی

بیست و سه روز مانده به پایان مهلت یک ساله خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا، شرکت ایرباس اعلام کرد که به زودی در مورد آغاز ذخیره سازی قطعات در این کشور تصمیم گیری خواهد کرد.

ایرباس به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در بریتانیا روز دوشنبه مدعی شد که ناچار است برای کاهش ریسک تاخیر در تامین قطعات مورد نیاز خود در بریتانیا پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا، نسبت به ذخیره سازی انبوه قطعات در این کشور اقدام کند.

شرکت ایرباس سالانه ۵ میلیارد پوند در زنجیره تامین خود در کشور بریتانیا هزینه می کند واین زنجیره تامین را بر اساس الگوی تامین لحظه‌ای قطعات مورد نیاز مدیریت کرده است. بر این اساس، جلوگیری از بروز هرگونه تاخیر در فرآیندهای این زنجیره تامین، مساله‌ای حیاتی برای ایرباس به شمار می رود.

ایرباس هواپیماهای خود را در چهار کشور اروپایی آلمان، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا تولید می کند. عملیات تولید بال این شرکت در فیلتون در نزدیکی بریستول بریتانیا انجام می شود و بخش دیگری از کار در بروتون در شمال ولز صورت می گیرد.

بنابراین شرکت ایرباس برای شفاف شدن ضوابط گمرکی بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا، خواستار مذاکره با دولت بریتانیا برای حل و فصل نگرانی های خود شده است.

نگرانی ها از تعدیل نیروی کار

هر چند ایرباس در بیانیه ای مطبوعاتی نیز تاکید کرده که مسائل مربوط به نیروی کار و شرکای اجتماعی این شرکت در صورت هرگونه تصمیم گیری نهایی در مورد برنامه آتی تولید این شرکت در اولویت قرار خواهد داد ولی ایرباس پیشتر نیز اعلام کرده بود که طی ماه های آینده با اعضای شورای کارفرمایان اروپایی دیدار خواهد کرد تا در مورد تاثیر کاهش میزان تولید هواپیماهای مدل A380 و A400M بر سطح اشتغال این شرکت مذاکره کند.

بیشتر بخوانید:هوندا فرصتهای شغلی خود در بریتانیا را کاهش می دهد

شفاف نبودن تصمیم بریتانیا در مورد باقی ماندن یا نماندن در اتحادیه گمرکی اروپا با خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا مهمترین چالش برای پیش بینی افزایش هزینه های تولید و سطح تولید شرکت ایرباس محسوب می شود به طوری که این شرکت روز جمعه نیز از بریتانیا خواسته بود تا شفافیت بیشتری در قوانین گمرکی پس از خروج از اتحادیه اروپا داشته باشد، چرا که در صورت افزایش چشمگیر هزینه ها برای اجتناب از تاخیرهای احتمالی نسبت به ذخیره سازی قطعات هواپیما اقدام خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایرباس ۵۰ ساله شد

ایرباس تولید غول مسافربری جهان را متوقف می‌کند

پنج چالش مهم در روابط اتحادیه اروپا و بریتانیا در دوران پسا برکسیت