Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نزدیک به ۱۰۰۰ مورد حمله برضد مسلمانان در آلمان

نزدیک به ۱۰۰۰ مورد حمله برضد مسلمانان در آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جرایم ضد مسلمانان شامل حملات فیزیکی، نامه‌های تهدیدآمیز، نفرت پراکنی، نقاشی کردن علامت‌های نازی بر در و دیوار مساجد است.

آگهی

وزارت کشور آلمان اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷، حداقل ۹۵۰ مورد جرم بر ضد مسلمانان و یا مساجد در آلمان ثبت شده‌است. ۳۳ نفر در این حملات زخمی شده‌اند.

جرایم ضد مسلمانان شامل حملات فیزیکی، نامه‌های تهدیدآمیز، نفرت پراکنی، نقاشی کردن علامت‌های نازی بر در و دیوار مساجد است. روزنامه اسنابروک آلمان نوشته است که این عمدتا گروه‌‌های راست افراطی هستند که علیه مسلمانان فعالیت می کنند و مرتکب اعمال مجرمانه می شوند. در سال گذشته ۶۰ حمله بر ضد مساجد ثبت شده است که بیشترشان شامل پاشیدن خون خوک بر دیوار مساجد بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تظاهرات ضد اسلام

در آماری که این روزنامه منتشر کرده است، ۹۰ راهپیمایی بر ضد آنچه «اسلامی شدن آلمان» نامیده‌اند انجام شده‌است. با اینکه مقامات آلمانی از افزایش حملات ضد اسلام صحبت می‌کنند، آماری برای مقایسه چنین نوع جرایمی وجود ندارد. چرا که مقامات مسئول از ابتدای سال ۲۰۱۷ شروع به ثبت جرایمی کردند که بر ضد مسلمانان صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید: تظاهرات موافقان و مخالفان جنبش ضد اسلامی شدن غرب در آلمان

تظاهرات طرفداران «ضد اسلام» در شهر درسدن آلمان

«مسموم شدن فضای اجتماعی»

دبیر شورای مسلمانان آلمان، آیمان مازیک، به روزنامه اسنابروک گفته است که مطمئن است تعداد حملات صورت گرفته ضد مسلمانان بیشتر از آن چیزی است که اعلام می‌شود. به عقیده او پلیس و دادستانی به اندازه کافی درباره جرایم ضد مسلمانان آگاهی ندارند.

یکی از مسئولین روابط داخلی حزب چپ آلمان، یولا یلپک نگران وارد شدن افراد «متنفر از اسلام» به پارلمان این کشور است و معتقد است این افراد «فضای اجتماعی» زندگی مسلمانان را در آلمان از طریق تریبون‌های خود در پارلمان «مسموم» می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ضرب و شتم زن مسلمان به انتقام حملات کاتالونیا

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحث بر سر احتمال صدراعظم شدن یک مسلمان در حزب حاکم آلمان

بریتانیا؛ ماجرای نامه‌های موسوم به «روز تنبیه یک مسلمان»

تظاهرات موافقان و مخالفان جنبش ضد اسلامی شدن غرب در آلمان