جنگ ستاره‌ها و ملکه‌ برفی؛ مهمانان ۲ میلیارد یورویی دیزنی‌لند پاریس

جنگ ستاره‌ها و ملکه‌ برفی؛ مهمانان ۲ میلیارد یورویی دیزنی‌لند پاریس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این پارک هر ساله با جذب ۱۵ میلیون گردشگر یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری اروپا محسوب می‌شود. در طی بیست و پنج ساله گذشته پارک اصلی دیزنی‌لند میزبان ۳۲۰ میلیون گردشگر از سراسر دنیا بوده است.

آگهی

شرکت دیزنی‌لند اعلام کرد تا سال ۲۰۲۱ سه محوطه جدید برای فیلم‌های جنگ ستاره‌ها، ملکه برفی و تولیدات شرکت مارول (مرد عنکبوتی، چهار شگفت انگیز و...) ساخته خواهد شد. هزینه ساختن این سه محوطه ۲ میلیارد یورو تخمین زده شده ‌است.

استودیو والت دیسنی که در سال ۲۰۰۲ ساخته شد بعد از پارک اصلی دیزنی‌لند که در سال ۱۹۹۲ بازگشایی شد، از بزرگترین فضاهای سبز شهری برخوردار است. ماه فروردین سال گذشته پارک اصلی دیزنی‌لند تولد ۲۵ سالگی‌اش را جشن گرفت. این پارک هر ساله با جذب ۱۵ میلیون گردشگر یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری اروپا محسوب می‌شود. در طی بیست و پنج ساله گذشته پارک اصلی دیزنی‌لند میزبان ۳۲۰ میلیون گردشگر از سراسر دنیا بوده است. در سال ۲۰۱۶ به علت حملات پاریس، کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی و همین‌طور اعتراضات اجتماعی تعداد گردشگران کاهش یافت.

بیشتر بخوانید:

تجارتی کلان

قبل از تولد بیست‌و‌پنج سالگی پارک اصلی دیزنی‌لند، شرکت دیزنی‌ بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو در این پارک سرمایه‌گذاری. این شرکت که تا قبل از این صاحب ۸۶٪ از سهام دیزنی‌لند بود در ماه فوریه سال گذشته اعلام کرد ۱۴٪ سهام باقی‌مانده را از صاحبان سرمایه خریداری کرده است و بدین ترتیب سهام پارک دیزنی‌لند از بازار بورس یوریی خارج شد. هدف از این اقدام افزایش تعداد گرشگران و جذب دوباره کسانی بود که پیش‌تر از پارک دیدن کرده بودند. 

یکی از گردشگران پارک دیزلند بعد از بازدید از پارک به روزنامه ‌پاریزن می‌گوید: «ما حتما دوباره باز خواهیم گشت. به خصوص با بازگشایی محوطه جنگ ستارگان به صورت مرتب برای بازدید بازخواهیم گشت».

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گشایش نخستین «دنیای دیزنی» در چین

واندا به جنگ دیزنی می رود

یک مرد مسلح در هتلی در دیزنی لند پاریس بازداشت شد