سردار باقری: به قطعنامه پایبندیم اما حومه دمشق شامل آتش‌بس نیست

سردار باقری: به قطعنامه پایبندیم اما حومه دمشق شامل آتش‌بس نیست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس ستادکل نیروهای مسلح: ما به قطعنامه آتش بس پایبند خواهیم بود، سوریه نیز پایبند است. بخش‌هایی از حومه دمشق که در اختیار تروریست‌ها است مورد آتش بس نیستند و پاکسازی در آنها ادامه خواهد داشت.

آگهی

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح روز یک شنبه در واکنش به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای آتش بس ۳۰ روزه در سوریه واکنش نشان داد و گفت ما  و سوریه به قطعنامه آتش بس پایبند خواهیم بود اما حومه دمشق که در اختیار تروریست هاست مورد آتش بس نیست و پاکسازی در آنها ادامه خواهد داشت. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم رئیس ستادکل نیروهای مسلح  در حاشیه همایش علوم و معارف دفاع مقدس در جمع خبرنگاران گفت: «این بار هم مانند دفعات گذشته کسانی که خواهان امنیت و آرامش سوریه نیستند وقتی دیدند ارتش و حکومت سوریه می‌خواهد حومه دمشق را پاکسازی کند علم آتش بس برداشتند تا بتوانند از تروریست‌ها حمایت کنند.»

سرلشکر باقری همچنین افزود: «اصراری که جبهه غربی و‌ حامیان تروریست‌ها داشتند این بود که این آتش بس صورت بگیرد. با کار مشترکی که از سوی‌ سوریه و دوستان کشور سوریه و‌ مخالفان و معارضان تروریست‌ها از جمله ایران و روسیه انجام دادند، این قطعنامه کمی تعدیل شد و مبارزه با تروریست‌های نامداری مانند جبهه النصره ادامه دارد. لکن حیطه هایی برای امنیت و آرامش و آتش بس مشخص شد تا مردم این مناطق بتوانند به زندگی‌شان ادامه دهند اما اینطور نخواهد بود که این جبهه تروریستی باقی بماند و طی چند ماه آینده کل‌ سرزمین سوریه پاکسازی خواهد شد.»

از سوی دیگر و به گزارش خبرگزاری فرانسه، غوطه شرقی صبح روز یک شنبه مورد حملات هوایی نیروهای بشار اسد قرار گرفته است. این حملات در حالی صورت می گیرد که شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آراء خواستار آتش بس ۳۰ روزه در سوریه بویژه غوطه شرقی شده بودند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفته است که حملات صبح روز یک شنبه با دو حمله هوایی به بخش شهر شیفونیه ادامه یافته است. حملاتی که شب گذشته نیز بعد از صدور قطعنامه ادامه داشته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها