Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رسوایی جنسی در نهادهای امدادرسان؛ صلیب سرخ نیز اعتراف کرد

رسوایی جنسی در نهادهای امدادرسان؛ صلیب سرخ نیز اعتراف کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصمیم خودخواسته کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به اعلام «سوء رفتار جنسی» در این نهاد به دنبال بر ملاء شدن رسوایی‌های اخیر جنسی و مالی در سازمان امداد رسان بریتانیایی «آکسفام» و «سازمان پزشکان بدون مرز» صورت می‌گیرد

آگهی

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد ۲۱ نفر از کارکنان این نهاد بدلایل «سوء رفتار جنسی» در سه سال اخیر مجبور به استعفاء یا از کار برکنار شده‌اند.

ایو داکاورد، رئیس سازمان صلیب سرخ با اعلام این خبر و با این توصیف که «روز سخت اما مهمی» برای این نهاد است گفت که این افراد برای «خدمات جنسی» پول پرداخت کرده بوده‌اند.

تصمیم خودخواسته کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به اعلام «سوء رفتار جنسی» در این نهاد به دنبال بر ملاء شدن رسوایی‌های اخیر جنسی و مالی در سازمان امداد رسان بریتانیایی «آکسفام» و «سازمان پزشکان بدون مرز» صورت می‌گیرد و خبرساز می‌شود.

آقای داکاورد با بیان این که این سازمان با ۱۷ هزار نفر در سراسر دنیا امدادرسانی می‌کنند افزود که «سوء رفتار جنسی خیانت به مردم و جوامعی است» که صلیب سرخ برای آنها امدادرسانی می‌کند. وی افزود:‌ چنین رفتارهایی «به دور از کرامت انسانی است و ما می بایست در جلوگیری از آنها هوشیار می‌بودیم.»

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ سازمانی غیردولتی و بشر‌دوستانه و مقر اصلی آن در شهر ژنو سوئیس است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین اتهام سو رفتار جنسی علیه قاضی پیشنهادی ترامپ

بحران رسوایی جنسی به پزشکان بدون مرز رسید

رسوایی جنسی و مالی سازمان خیریه آکسفام را از کمک دولتی محروم می‌کند