Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

لیلا حاتمی به یورونیوز: می‌توانستم خودم، همکارانم و حرفه‌ام را مسخره کنم

لیلا حاتمی به یورونیوز: می‌توانستم خودم، همکارانم و حرفه‌ام را مسخره کنم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لیلا حاتمی درباره جذابیت بازی در فیلم خوک ساخته مانی حقیقی گفتگو کرد. این فیلم با طنزی سیاه داستان کارگردانی را روایت می‌کند که در کار و زندگی‌اش با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

آگهی

فیلم «خوک» آخرین ساخته مانی حقیقی نویسنده، بازیگر و کارگردان ایرانی است. فیلم با طنزی سیاه داستان کارگردانی را روایت می‌کند که در کار و زندگی‌اش با مشکلاتی چند دست و پنجه نرم می‌کند.

ویدئوی کامل نشست خبری عوامل فیلم «خوک» در جشنواره فیلم برلین

لیلا حاتمی درباره نقش خود و چرایی حضورش در این فیلم به خبرنگار یورونیوز گفت: «چیزی که در این فیلم دوست داشتم این بود که می‌توانستم در آن خودم و همکارانم و حرفه‌ام را مسخره کنم و دوست داشتم که به (صاحبان) دیگر حرفه‌ها بگویم که می‌شود این کار را کرد و آنقدرها مهم نیست، تمام ما این نقایص را داریم چراکه همه انسان هستیم و (داشتن) نقص عیب نیست.»

بیشتر بخوانید:

گزارش تصویری ازحضور کارگردان و بازیگران فیلم «خوک» در جشنواره فیلم برلین

حضور پررنگ سینمای ایران در شصت و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین

مانی حقیقی و بازیگران فیلم شامل حسن معجونی، لیلا حاتمی، لیلی رشیدی، پریناز ایزدیار، علی باقری و علی مصفا و محمود کلاری مدیر فیلمبرداری در نشست مطبوعاتی درباره این فیلم حضور داشتند.

لیلا حاتمی در این نشست خبری، با تاکید بر اینکه آنچه می‌گوید «نخستین اظهار نظر سیاسی» او است، خشمش را نسبت به چگونگی برخورد با اعتراضات اخیر در ایران ابراز کرد.

مانی حقیقی در نشست خبری فیلم «خوک» در جشنواره فیلم برلین

مانی حقیقی کارگردان فیلم هم در بخشی از سخنانش، در واکنش به خبرنگاری که نظر او را درباره پرسشهای سیاسی خبرنگاران از هنرمندان ایرانی جویا شده بود،‌ این گونه پرسشها را آزارنده و خسته‌کننده خواند و گفت: «ما یک اثر هنری آفریدیم، حالا خوب یا بد،‌ و اینجا هستیم تا درباره آن صحبت کنیم. بیایید فراموش نکنیم که هنر زبانی است جهانی که بناست بر موانع بین ما چیره شود. شما چرا فکر می‌کنید که فیلمهای ایرانی باید به نوعی راهنمای گردشگری از ایران باشند؟ چرا فکر می کنید که این فیلمها باید به شما بگویند: ببینید ما چقدر قربانی هستیم و بیایید به ما کمک کنید!»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به بازار بین المللی فیلم در جشنواره برلین

گفتگو با مانی حقیقی کارگردان اژدها وارد می شود

پیروزی اعتصابیون در آلمان؛ دولت با لوکوموتیورانان در مورد افزایش حقوق و کاهش ساعت کار توافق کرد