دختران خیابان انقلاب؛ تغییر شکل پست‌های مخابرات و برخورد پلیس با یک زن مخالف حجاب اجباری

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لحظه پرتاب یکی از زنان مخالف حجا اجباری توسط پلیس ایران
لحظه پرتاب یکی از زنان مخالف حجا اجباری توسط پلیس ایران

تصاویری ویدئویی که روز پنجشنبه در شبکه های اجتماعی پخش شد اعتراض نمادین یکی دیگر از زنان ایرانی به حجاب اجباری را نشان می دهد.

در تصاویر منتشرشده این زن بدون حجاب در حالی که روسری خود را به دست گرفته است بر روی سکویی دیده می شود. پیش از آنکه نیروی انتظامی این زن را از سکو به پایین پرتاب کند یکی از ماموران در حال گفتگو با او دیده می شود. این مامور پلیس از این زن می خواهد به دلیل «اخلال در نظم» از سکو پایین بیاید.

نیروی انتظامی ایران همچنین تلاش می کند گروهی از افراد حاضر در صحنه را که به تشویق این زن می پردازند متفرق کند. یکی از ماموران پلیس حاضر در صحنه خطاب به تشویق کنندگان می گوید: «بعدا پشیمان می شوید.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

همزمان در یکی از ویدئوهای منتشرشده صدای گروهی از حاضران نیز شنیده می شود که قصد دارند از این زن بخواهند از سکو پایین بیاید تا او را از محل فراری بدهند. با این حال یکی از ماموران پلیس او را از سکو به پایین پرتاب می کند.

گزارشهای تائید نشده حاکی است که این زن پس از پرتاب از سکو دچار شکستگی از ناحیه پا شد.

روز گذشته نیز تصویر زنی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بنا به گزارشها در خیابان قیطریه تهران روسری سفید خود را بر روی یک چوبدستی قرار داده بود. در شبکه های اجتماعی این زن شاپرک شجری زاده، مادر یک فرزند خردسال معرفی شد.

همزمان با انتشار این تصاویر عکس هایی نیز از تغییر شکل برخی از سکوهای مورد استفاده زنان مخالف حجاب اجباری در تهران منتشر شده است. شکل بالای این سکوها به حالت سه گوش در آمده است تا امکان ایستادن بر روی آنها وجود نداشته باشد.

منابع بیشتر • Social media