جلسه دادگاه مهاجم دبیرستان فلوریدا برگزار شد

جلسه دادگاه مهاجم دبیرستان فلوریدا برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در گزارش وضعیت سلامت روان این جوان ۱۹ ساله آمده است که مادر این متهم که در ماه نوامبر ۲۰۱۶ درگذشته است پس از انتشار ویدئوی خودزنی نیکلاس کروز در شبکه‌های اجتماعی توسط مقامات پلیس بازجویی شده بود.

آگهی

مهاجم دبیرستان مارجوری استون‌من-داگلاس فلوریدا، که هفته گذشته با تیراندازی در این مدرسه باعث کشته شدن ۱۷ دانش‌آموز و معلم شد، روز دوشنبه در جلسه رسیدگی به پرونده در دادگاه حاضر شد.

نیکلاس کروز مهاجم تیراندازی دبیرستان فلوریدا در این جلسه دادگاه که در شهر فورت لادردیل برگزار شد، سر خود را پائین انداخته بود و در طول این جلسه هیچ احساساتی از خود بروز نداد.

محتوای جلسه اول دادگاه که با قضاوت الیزابت شرر قاضی دادگاه سیار (Circuit Court) از شهرستان براوارد برگزار شد همچنان محرمانه مانده است.

در جلسه دوم رسیدگی به پرونده این مهاجم، قاضی دادگاه سیار (Circuit Court) چالز گرین دستور انتشار بخشی از گزارش بررسی سلامت روانی نیکلاس کروز را صادر کرد. این بررسی در نوامبر ۲۰۱۶ توسط دپارتمان کودک و خانواده فلوریدا انجام شده بود.

نیکلاس کروز، مهاجم دبیرستان فلوریدا به همراه وکیل در دادگاه

در گزارش وضعیت سلامت روان این جوان ۱۹ ساله آمده است که مادر این متهم که در ماه نوامبر ۲۰۱۶ درگذشته است پس از انتشار ویدئوی خودزنی نیکلاس کروز در شبکه‌های اجتماعی توسط مقامات پلیس بازجویی شده بود.

در همین گزارش آمده است: «آقای کروز بر روی هر دو دستش بریدگی‌های عمیقی دارد. آقای کروز گفته است که قصد داشته اسلحه بخرد. اما مشخص نکرده که برای چه استفاده‌ای قصد خرید اسلحه داشته است.»

اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) کم کاری نسبت به هشدار نوامبر سال گذشته در مورد خرید اسلحه و میل به کشتن نیکلاس کروز را اذعان کرده است.

راهپیمایی‌های اعتراضی دانش‌آموزان آمریکا برای کنترل سلاح

از سوی دیگر بازماندگان حوادث تیراندازی در مدارس و جوانان دبیرستانی ایالات متحده در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که قصد برگزاری راهپیمایی در اعتراض به عدم وجود کنترل سلاح را دارند.

این جوانان گفته‌اند که هدف آنها از برنامه‌ریزی و برگزاری راهپیمایی فشار بر نمایندگان کنگره و قانون‌گذاران برای تصویب قوانین کنترلی بر خرید اسلحه است.

عکسی از جلسه تیم رهبری دانش آموزان برای برگزاری اعتراضات علیه عدم کنترل فروش اسلحه

بیشتر بخوانید:

«راهپیمایی برای زندگی‌مان»؛ تلاش دانش آموزان آمریکا برای کنترل سلاح

پلیس آمریکا: عامل تیراندازی فلوریدا منزوی و از نظر روانی نامتعادل بوده است

واکنش دونالد ترامپ به تیراندازی فلوریدا

خشم دانش‌آموزان نسبت به توئیت دونالد ترامپ

ویدئو؛ لحظه دستگیری تیرانداز فلوریدا که دانش‌آموزان را به رگبار گلوله بست

روز دوشنبه نیز عده‌ای از جوانان در واشنگتن در حرکتی نمادین مقابل کاخ سفید با خوابیدن بر روی زمین، اعتراض خود را به خشونت ناشی از عدم کنترل خرید و فروش سلاح در ایالات متحده نشان دادند.

حرکت نمادین دانش‌آموزان در مقابل کاخ سفید در اعتراض به عدم کنترل فروش سلاح

چراغ سبز ترامپ برای وضع قوانین فدرال بررسی سابقه در فروش اسلحه

کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده از تلاش در زمینه بهبود قوانین فدرال بررسی سابقه خریداران اسلحه حمایت می‌کند.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت که آقای ترامپ روز جمعه با جان کورنین، سناتور جمهوری‌خواه درباره طرح مشترک وی با کریس مورفی، سناتور دموکرات، برای بهبود قوانین فدرال در زمینه بررسی سوابق خریداران اسلحه گفتگو کرده است.

آگهی

دونالد ترامپ و حزب جمهوری‌خواه به شدت از حق خرید و حمل سلاح در قانون اساسی ایالات متحده حمایت می‌کنند. از سوی دیگر نیز انجمن ملی اسلحه در انتخابات سال ۲۰۱۶ از حامیان اصلی کارزار آقای ترامپ بوده است.

اما گونزالس، از بازماندگان این تیراندازی در بیانیه خود که روز یکشنبه بطور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد گفت: «شما می‌گوید که مهاجم مشکل روانی داشته است. من روان‌پزشک نیستم، اما این فقط مساله سلامت روانی نیست. او با چاقو نمی‌توانست به این همه انسان آسیب بزند.»

او همچنین افزود: «اگر رئیس جمهور می ‌خواهد در چشمان ما نگاه کند و بگوید که این فاجعه وحشتناک است و هرگز نباید دوباره اتفاق بیفتند، من می‌پرسم که چقدر پول از انجمن ملی اسلحه نصیب او شده است؟»

همچنین روز یکشنبه دانش‌آموزان دبیرستان فلوریدا به توئیت‌های رئیس جمهوری کشورشان نسبت به کم‌کاری پلیس اف‌بی‌آی و ارتباط دادن این موضوع به پرونده دخالت روسیه در انتخابات توسط دونالد ترامپ واکنش شدیدی نشان دادند.

آقای ترامپ روز یکشنبه در حساب توئیتری خود نوشت: «خیلی ناراحت کننده است که اف‌بی‌آی تمام نشانه‌‌های مهاجم مدرسه فلوریدا را ندید.» رئیس جمهوری ایالات متحده در ادامه گفت: «آنها زمان زیادی را صرف اثبات ارتباط کمپین ترامپ با روسیه کرده‌‌اند. هیچ ارتباطی هم وجود ندارد.»

آگهی

کارلی نول، دانش‌آموز این مدرسه نیز در پاسخ به توئیت دونالد ترامپ نوشته بود: «می‌دانید چه چیز قابل قبول نیست؟ مقصر دانستن همه به جز مهاجم و عدم کنترل سلاح در کشور ما. شما حتی دانش‌آموزان را سرزنش می‌کنید. ما گزارش او را دادیم. ما تلاش کردیم. اما چطور می‌توانستیم چنین چیزی را پیش بینی کنیم؟ همدردی نکردنت با این حادثه نشان می‌دهد که انسان کوچکی هستی.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل کشتار فلوریدا: شیاطین گفتند بکُش!

دانش‌آموزان کنترل سلاح می‌خواهند، ترامپ می‌گوید معلم‌ها را مسلح کنیم

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است