Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سوریه؛ ۷۷ غیرنظامی در حملات هوایی به غوطه شرقی کشته شدند

سوریه؛ ۷۷ غیرنظامی در حملات هوایی به غوطه شرقی کشته شدند
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیده بان حقوق بشر سوریه این حملات را پیش زمینه تهاجم زمینی نیروهای ارتش سوریه در روزهای آینده توصیف کرده است.

آگهی

دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیر دولتی که مقر آن در لندن است با انتشار آمار جدیدی از شمار قربانیان در جریان بمباران هوایی مواضع شورشیان توسط نیروهای دولت مرکزی در غوطه شرقی از کشته شدن دست کم ۷۷ غیرنظامی از جمله ۲۰ کودک خبر داد.

بر اساس گزارش یاد شده در این حملات هوایی که روز دوشنبه پس از تقویت مواضع نیروهای دولتی در اطراف منطقه تحت محاصره غوطه شرقی صورت گرفت حدود سیصد نفر نیز زخمی شده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه این حملات را پیش زمینه تهاجم زمینی نیروهای ارتش سوریه در روزهای آینده توصیف کرده است.

حملات هوایی ارتش سوریه به مواضع شورشان در غوطه شرقی همچنین از سوی ائتلاف ملی سوریه، مهمترین تشکیلات اپوزیسیون در تبعید این کشور محکوم شد. این سازمان که مقر آن در ترکیه است در بیانیه ای عملیات نظامی دولت مرکزی را «جنگی برای قلع و قمع» غیرنظامیان در غوطه شرقی توصیف و سکوت بین المللی در قبال آنچه «جنایات» حکومت بشار اسد در جنگ هفت ساله این کشور خوانده شده است را محکوم کرد.

سازمان های بشر دوستانه اوضاع غیر نظامیان محاصره شده در این منطقه را وخیم گزارش کرده است. بنا به برخی گزارش ها از هر دوازده کودک در غوطه شرقی دست کم پنج نفر در پی سوء تغذیه جان خود را از دست می دهند.

بیشتر بخوانیدبرنامه جهانی غذا: ساکنان غوطه شرقی در سوریه به تغذیه از زباله‌ها روی آورده‌اند

کاروانی از کمک های بشر دوستانه به تازگی از سوی سازمان ملل متحد وارد این منطقه شد و به توزیع مواد غذایی و مایحتاج اولیه در بین ساکنان پرداخت.

غوطه شرقی در حومه دمشق، پایتخت سوریه قرار دارد و از سال ۲۰۱۳ میلادی تحت اشغال نیروهای جیش الاسلام و فیلق الرحمان است. نیروهای ارتش سوریه از همین سال غوطه شرقی را در محاصره خود دارند.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی اعلام کرده است که بیمارستان‌های موقت در این منطقه مملو از خانواده هایی است که ناامیدانه به دنبال نشانی از فرزندان خود می گردند، حتی اگر شده پیکر بیجان آنها را پیدا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله هوایی به غوطه شرقی ۲۳ کشته برجای گذاشت

حمله به مناطق تحت اشغال روسیه در شرق اوکراین با «موشک های آمریکایی»؛ تعداد زیادی غیرنظامی کشته شدند

مسئول بلند‌پایه سازمان ملل متحد: رهبران سیاسی بیش از پایان دادن به مناقشات دغدغه قدرت دارند