Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عربستان پناهجویان روهینگیا را زندانی و اخراج خواهد کرد؟

پناهجویان روهینگیا در بنگلادش
پناهجویان روهینگیا در بنگلادش Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پناهجویان روهینگیا در عربستان در بهترین حالت به شغل رانندگی تاکسی مشغول هستند. اما اکثر آنها کارهای دشواری همچون رفتگری، حمل بار، نجاری و سبزی فروشی انجام می دهند.

آگهی

حدود ۴۰ درصد از مسلمانان میانمار که در عربستان زندگی می کنند با مشکل اقامت در این کشور روبرو هستند.

در مجموع تخمین زده می شود ۲۵۰ هزار نفر از اعضای اقلیت مسلمان روهینگیا در عربستان زندگی می کنند. اغلب آنها ساکن زاغه های اطراف مکه هستند. این پناهجویان در بهترین حالت به شغل رانندگی تاکسی مشغول هستند. اما اکثر آنها کارهای دشواری همچون رفتگری، حمل بار، نجاری و سبزی فروشی انجام می دهند.

این در حالی است که برخی خانواده های روهینگیا در قبال دریافت کمک مالی دختران کم سن و سال خود را به عقد مردان کهنسال و بیمار در می آورند. اکنون اما حدود ۱۰۰ هزار نفر از پناهجویان روهینگیا با مشکل اقامت در عربستان مواجه هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزارت کشور عربستان در ماه نوامبر (آبان ماه) برنامه ای را برای نظارت بر اشتغال مهاجران غیرقانونی آغاز کرد. به موجب این طرح شش ماه به مهاجران فاقد اجازه اقامت اجازه داده می شود به کشور خود بازگردند. پس از پایان این دوره شش ماهه مهاجران غیرقانونی ممکن است توسط پلیس عربستان بازداشت شوند.

این در حالی است که پناهجویان روهینگیا به دلیل سرکوب شدید اعضای این اقلیت در میانمار در عمل امکان بازگشت به این کشور را ندارند. برنامه دولت عربستان نگرانی هایی را در مورد آینده این پناهجویان فاقد اجازه اقامت قانونی پدید آورده است.

به نظر می رسد هدف دولت عربستان از مقابله با اقامت غیرقانونی مهاجران در این کشور کاهش نرخ بیکاری باشد. بنا به دستور دولت عربستان کارفرمایانی که مهاجران غیرقانونی را استخدام کنند جریمه می شوند.

شماری از اعضای اقلیت روهینگیا طی ماههای اخیر پس از آغاز سرکوبها در میانمار به عربستان رفته اند. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تخمین می زند بیش از ۶۰۰ هزار نفر از اعضای اقلیت روهنگیا از تابستان تاکنون میانمار گریخته اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میانمار و بنگلادش بر سر چگونگی بازگشت مسلمانان روهینگیا به توافق رسیدند

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است

سازمان دختر شایسته جهان ادعای شرکت نماینده عربستان در رقابت‌های امسال را تکذیب کرد