پایان تعطیلی دولت آمریکا؛ ترامپ مصوبه بودجه کنگره را امضا کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
U.S. Congress votes to end brief government shutdown
U.S. Congress votes to end brief government shutdown   -  کپی رایت  REUTERS

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مصوبه کنگره این کشور برای بودجه را امضاء کرد. 

آقای ترامپ با انتشار پیامی در حساب توییتر خود، ضمن اعلام این خبر نوشت: « حالا ارتش ما از همیشه قوی‌تر خواهد بود. عاشق ارتشمان هستیم و به آن نیاز داریم و همه‌چیز، حتی [بیشتر از نیاز] را به آن خواهیم داد. اولین بار است که پس از سال‌ها چنین چیزی رخ می‌دهد. این همچنین به این معنا [ایجاد] شغل است.»

ساعاتی پیش از امضای آقای ترامپ، نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا با رای مثبت به لایحه بودجه این کشور تا ۲۳ مارس و افزایش سقف هزینه‌های دولت تا دو سال آینده، به تعطیلی کوتاه مدت دولت فدرال پایان داه بودند. 

در نخستین ساعات بامداد امروز و در پی بی‌نتیجه ماندن مذاکرات مجلس سنا درباره لایحه بودجه، نهادهای فدرال ایالات متحده برای مدت کوتاهی تعطیل شدند. این دومین بار در سال ۲۰۱۸ بود که ادارات دولتی در این کشور به ناچار تعطیل می‌شدند. 

بیشتر بخوانید:

اداره‌های دولتی آمریکا در خطر تعطیلی

دلیل بی‌نتیجه ماندن مذاکرات نوبت اول سنا، مخالفت رند پال، نماینده جمهوریخواه کنتاکی با طرح مورد اتفاق جمهوریخواهان و دموکرات‌ها بود. مخالفت وی باعث شده بود تا سنا نتواند مصوبه را در زمان مقرر به مجلس نمایندگان ارسال کند. با این حال و پس از توافق اکثر نمایندگان سنا با این طرح، مجلس نمایندگان  با ۲۴۰ رای موافق در برابر ۱۸۶ رای مخالف آن را تصویب کرد.  

بودجه موقت که ماه پیش از سوی کنگره آمریکا تصویب شده بود، هزینه‌های نهادهای فدرال را تا تنها نیمه شب نهم فوریه تامین می‌کرد. 

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **