ترامپ در میان طوفان‌زدگان پورتوریکو: بودجه ما را هدر دادید

ترامپ در میان طوفان‌زدگان پورتوریکو: بودجه ما را هدر دادید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، ريیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه سوم اکتبر، ۱۱ مهر به پورتوریکو رفت تا به شهروندان طوفان‌زده پورتوریکویی اطمینان دهد که تمامی توان خود را برای رویارویی با فاجعه طبیعی در این کشور به کار گرفته است.

شهردار سان خوان، پایتخت پورتوریکو یکی از نخستین کسانی بود که آقای ترامپ و همسرش در جریان این سفر با او ملاقات کردند. خانم کارمن یولین کروز در روزهای اخیر بارها از ترامپ به خاطر بی‌توجهی به جزیره پورتوریکو که جزو قلمرو رسمی دولت آمریکاست، انتقاد کرده بود.

در روزهای اخیر مقام‌های پورتوریکو از واکنش کند دولت آمریکا در کمک‌رسانی به این جزیره انتقاد کرده بودند و شهردار سان خوان گفته بود: «دولت ترامپ با ناکارآمدی‌اش ما را به کشتن می‌دهد.»

دونالد ترامپ در جریان بازدید از پورتوریکو از تلاش امدادگران کشورش برای کمک‌رسانی به این جزیره آسیب‌دیده از طوفان ماریا را ستود و گفت که بخش مهمی از بودجه آمریکا در هنگام بروز فجایع طبیعی مصرف می‌شود. او در پاسخ به انتقادها در پورتوریکو گفت: «دوست ندارم این را بگویم، اما شما کمی پول ما را به هدر دادید، چون ما بودجه زیادی را برای اینجا گذاشته بودیم.»

وی همچنین با اشاره به نجات جان بسیاری از شهروندان این منطقه خطاب به آنها گفت: « ۱۶ نفر کشته شده‌اند که رقم بالایی است، اما این را مقایسه کنید با هزاران نفری که در طوفان‌های دیگر کشته شده‌اند.»

ترامپ از ده هفته پیش تاکنون به جز طوفان ماریا، مجبور به رویارویی با مشکلات ناشی از طوفان‌های هاروی و ایرما هم بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان تعطیلی دولت آمریکا؛ ترامپ مصوبه بودجه کنگره را امضا کرد