Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فیسبوک می‌خواهد بداند شما ثروتمندید یا فقیر

facebook
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این اختراع را می‌توان الگوریتمی خواند که قادر است قابلیت‌های فیسبوک را بهبود بخشد و با تفکیک کردن گروه‌های مختلف، تبلیغات بازرگانی را راحت‌تر کند.

آگهی

فیسبوک قصد دارد تا با بکارگیری یک تکنولوژی جدید که به طور خودکار وضعیت اجتماعی و اقتصادی کاربران را تشخیص می‌دهد، آنان را در سه طبقه کارگر، متوسط و بالا دسته‌بندی کند.

در این سیستم، فیسبوک اطلاعات شخصی کاربران از جمله سطح تحصیلات، مالکیت خانه و میزان استفاده آنان از اینترنت را اندازه می‌گیرد و وضعیت و موقعیت آنان را پیش‌بینی می کند.

این اختراع که روز جمعه ۱۳ بهمن (۲ فوریه) معرفی شد، الگوریتمی را پیشنهاد می‌کند که می‌تواند قابلیت‌های فیسبوک را بهبود بخشیده و با تفکیک کردن گروه‌های مختلف، تبلیغات بازرگانی را راحت‌تر کند.

فیسبوک در راستای اجرای این طرح از کاربران سن آنها را خواهد پرسید و پس از مشخص شدن گروه‌های سنی درمورد دارایی‌های آنها سوال خواهد کرد. به عنوان مثال از افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله در مورد مالکیت اینترنت و از افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله درباره مالکیت خانه پرسش خواهد شد.

این شبکه اجتماعی ممکن است اطلاعات دیگری از جمله تاریخچه سفرها و تعداد و نوع وسایل الکترونیکی کاربران را جمع‌آوری کند.

با این حال فیسبوک قصد ندارد اطلاعات مربوط به درآمد کاربران را جمع‌آوری کند چرا که ممکن است خیلی از کاربران دوست نداشته باشند به آن جواب دهند. 

بیشتر بخوانید: 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ در فهرست میلیاردرهای جهان ۲۰۰ پله سقوط کرد

متا به زودی از پست‌های عمومی در شبکه‌های اجتماعی برای تغذیه هوش مصنوعی استفاده می‌کند؛ راه حل چیست؟

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند