Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گران‌ترین و ارزان‌ترین کانابیس در کدام شهرها فروخته می‌شود؟

گران‌ترین و ارزان‌ترین کانابیس در کدام شهرها فروخته می‌شود؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت مشتقات گیاه کانابیس (شاهدانه) از جمله ماری جوانا و حشیش را در شهرهای مختلف جهان متفاوت است. قیمت هر گرم کانابیس در گران‌ترین حالت بیش از ۳۰ دلار و در ارزان‌ترین حالت کمی بیشتر از یک دلار آمریکا است.

آگهی

سایت کشاورزی Seedo فهرست قیمت مشتقات گیاه کانابیس (شاهدانه) در سال جاری میلادی از جمله ماری جوانا و حشیش را در ۱۲۰ شهر جهان منتشر کرده است. 

براساس فهرست منتشر شده در کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله ژاپن، کره جنوبی و چین و همینطور برخی کشورهای اروپایی چون ایرلند، استونی مشتقات شاهدانه با بالاترین قیمت در دنیا عرضه می‌شود. در بسیاری از این مناطق نام برده شده خرید و فروش این محصول ممنوع است.

از سوی دیگر در کشورهای آمریکای جنوبی همچون اکوادور، کلمبیا، پاراگوئه و اروگوئه و برخی کشورهای آسیایی چون اندونزی، قزاقستان و هند می‌توان با کمترین هزینه مشتقات گیاه کانابیس را خرید و فروش کرد.

قیمت هر گرم کانابیس در گران‌ترین حالت بیش از ۳۰ دلار و در ارزان‌ترین حالت کمی بیشتر از یک دلار آمریکا است. در نمودار زیر فهرست ۱۰ شهر که کانابیس با بیشترین و کمترین قیمت (برحسب دلار آمریکا به ازای گرم) در آنها عرضه می‌شود، آمده است.

شاهدانه گیاهی گلدار یک ساله با برگ‌های قطره‌ای است. این گیاه خاصیت آرامش بخش دارد که از آن برای درمان نیز استفاده می‌شود. ماری‌جوآنا و علف از برگ و گل خشک شده این گیاه بدست آمده و حشیش از شیره این گیاه بدست می‌آید. ماری‌جوآنا و حشیش مواد مخدر و روانگردان هستند. 

مصرف مشتقات شاهدانه در اکثر نقاط جهان ممنوع یا با سختگیری‌هایی همراه است. با این حال در کشورهایی چون هلند، پرتغال، آفریقای جنوبی، کلمبیا، اروگوئه، شیلی و برخی از ایالت‌های ایالات متحده آمریکا قوانینی برای مصرف قانونی آن وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئیس؛ اجازه مصرف قانونی ماری‌جوآنا به ۵ هزار نفر در قالب مطالعات علمی

تصاویری از مراسم عید قربان مسلمانان در یمن، عربستان، غزه، چچن و هندوستان

طرفداران آزادشدن ماری‌جوانا با شعار «آینده‌ای بدون جنگ» در سائوپائولو به خیابان آمدند