برونو مارس جوایز گرمی را درو کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برونو مارس
برونو مارس   -  Copyright  رویترز

برونو مارس، خواننده آمریکایی یکشنبه شب در شصتمین دوره اهدای جوایز گرمی موفق به کسب شش جایزه شد.

از چهار جایزه اصلی مراسم گرمی سه جایزه بهترین آلبوم، بهترین ضبط و بهترین ترانه به این خواننده ۳۲ ساله تعلق گرفت. برونو مارس جوایز بهترین آلبوم و بهترین ضبط را برای آلبوم «۲۴‌کی مجیک» (24K Magic) و جایزه بهترین ترانه را برای ترانه «این آن چیزی است که من دوست دارم» (That's What I Like) به دست آورد.

جی زی، خواننده رپ آمریکایی با وجود نامزدی در هشت رشته در این مراسم برنده هیچ جایزه ای نشد. او در بخش جوایز اصلی مغلوب برونو مارس و در بخش جوایز سبک رپ مغلوب کندریک لمار شد.

کندریک لمار علاوه بر کسب چهار جایزه اصلی سبک رپ موفق به کسب جایزه بهترین ویدئو برای ترانه «فروتن» (Humble) شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

لئونارد کوهن، خواننده کانادایی که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ درگذشت در شصتمین دوره اهدای جوایز گرمی برنده جایزه «بهترین اجرا» در سبک راک شد. او این جایزه را برای ترانه «آن را تیره‌تر می خواهی» (You Want It Darker) کسب کرد. لئونارد کوهن در زمان حیات خود هرگز جایزه گرمی را به دست نیاورده بود. او در این ترانه به آمادگی خود برای رویارویی با مرگ اشاره می کند.

مراسم یکشنبه شب که به طور استثنایی در نیویورک برگزار می شد همچون مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب تحت تاثیر جنبش افشاگری اخیر زنان علیه اذیت و آزارهای جنسی قرار گرفت. بسیاری از ستارگان موسیقی از جمله لیدی گاکا و استینگ با نمادهایی در حمایت از این جنبش در مراسم حاضر شدند.

لیدی گاگا در سخنان خود بر روی صحنه اجرای مراسم نیز به تلاش زنان برای دستیابی به برابری و مقابله با اذیت و آزارهای جنسی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸؛ شکستن سکوت در برابر آزار جنسی