محاکمۀ یک پرستار آلمانی به اتهام ارتکاب ۹۷ قتل

محاکمۀ یک پرستار آلمانی به اتهام ارتکاب ۹۷ قتل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چنانچه اتهامات جدید این پرستار ثابت شود، او بزرگترین قاتل سریالی آلمان خواهد بود.

آگهی

دادستان عمومی آلمان روز دوشنبه از طرح اتهامات جدید علیه پرستار قاتلی خبر داد که در حال حاضر مشغول سپری کردن دوران زندان به دلیل قتل دو بیمار است. به گفتۀ دادستان بر اساس مدارک دریافت شده او متهم به قتل ۹۷ فرد دیگر با تزریق مواد کشنده است.

چنانچه اتهامات جدید این پرستار ثابت شود، او به مرگبارترین قاتل سریالی آلمان تبدیل خواهد شد.

این پرستار مرد که نیلس اچ. نام دارد، اتهام تزریق عمدی مواد کشنده به بیماران دو درمانگاه و سپس تلاش برای نجات آنها با این امید که به قهرمان تبدیل شود را پذیرفته است.

دادستان شهر اولدنبورگ در شمال آلمان می‌گوید که نتیجه تحقیقات انجام شده و همچنین گزارش‌های سم شناسی نشان می‌دهد که متهم به ۳۵ نفر در یک درمانگاه در شهر اولدنبورگ و ۶۲ نفر دیگر در درمانگاهی در شهر دلمنهورست داروهایی داده است که زندگی آنها را به خطر انداخته و منجر به بروز بیماری‌های قلبی همچون آریتمی قلبی و فیبریلاسیون بطنی شده است.

دادستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از دیدگاه دادستانی، متهم دست‌کم بطور ضمنی، در تمام موارد مرگ بیماران به علت تاثیر استفاده از این مواد را پذیرفته است.»

نیلس اچ. پیش از این در سال ۲۰۱۵ میلادی از سوی دادگاه اولدنبورگ به اتهام دو قتل به زندان محکوم شده بود.

۱۰ سال پیش از این نیز یک پرستار آلمانی به جرم قتل ۲۸ بیمار سالمند، محکوم به حبس ابد شد. او اعلام کرد که به این بیماران مواد کشنده تزریق کرده زیرا برای آنها متاسف بوده است.

این اعتقاد وجود دارد که دکتر هارولد شیپمن در بریتانیا نیز ۲۵۰ نفر را کشته است، بیشتر این بیماران، افرادی سالمند و بویژه زنان میانسال بوده‌اند. دکتر شیپمن که به دکتر مرگ نیز مشهور است در سال ۲۰۰۰ میلادی به حبس ابد محکوم شد و در سال ۲۰۰۴ میلادی در زندان درگذشت. بنا بر گزارش‌ها ظاهرا او در زندان خودکشی کرده است.

بیشتر بخوانید: 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مظنون ارتکاب قتل‌های سریالی آریزونا خودکشی کرد

قطر از ایران پرستار استخدام می کند

خودداری از کمک به برده ایزدی ۵ ساله در عراق؛ محکومیت عضو سابق داعش در آلمان تائید شد