Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داووس ۲۰۱۸؛ از تلاش برای جلوگیری از تکرار رکورد اقتصادی تا مبارزه با شکاف جنسیتی

داووس ۲۰۱۸؛ از تلاش برای جلوگیری از تکرار رکورد  اقتصادی تا مبارزه با شکاف جنسیتی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برگزار کنندگان امیدوارند که شرکت کنندگان نشست امسال -از رهبران جهان تا مدیران اقتصادی و سرمایه‌گذاران بزرگ- بتوانند برای تعهد دوباره به پیمان‌های بین‌المللی در زمینه‌هایی مانند فناوری، تغییرات اقلیمی و اقتصاد جهانی به راهکارهای جدیدی دست یابند.

آگهی

نشست امسال مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس با تکیه بر موضوع ایجاد راهکارهای مشترک برای اقتصاد آینده جهان برگزار می‌شود. این نشست روز سه‌شنبه ۲۳ ژانویه با سخنرانی نارندرا مودی، نخست وزیر هند آغاز خواهد شد.

برگزار‌کنندگان امیدوارند که شرکت کنندگان نشست امسال -از رهبران جهان تا مدیران اقتصادی و سرمایه‌گذاران بزرگ- بتوانند برای تعهد دوباره به پیمان‌های بین‌المللی در زمینه‌هایی مانند فناوری، تغییرات اقلیمی و اقتصاد جهانی به راهکارهای جدیدی دست یابند.

مجمع جهانی اقتصاد و حفاظت از اقتصاد جهانی در برابر رکودی دیگر

ایجاد تعادل میان «همکاری‌های جهانی» و «سیاست‌های حمایت‌گرایانه» برای جلوگیری از رکود اقتصاد جهانی از دیگر مباحثی است که رهبران جهان، سرمایه‌گذاران و مدیران بزرگ اقتصادی در نشست امسال داووس به آن خواهند پرداخت.

با در نظر گرفتن این هدف، مدیران اقتصادی در آینده سعی خواهند کرد تا افراد بیشتری را با مزایای تجارت جهانی آشنا کنند و در عین‌حال اقتصاد‌های ملی را نیز از رکود ناشی از ضعف سیستم‌های مدیریتی محافظت نمایند.

اهمیت محیط زیست در اجلاس داووس ۲۰۱۸

یکی از موضوعات مهم نشست داووس ۲۰۱۸، محیط زیست و اجرای تعهدات پیمان پاریس در زمینه تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین است.

همچنین یافتن راهکارهایی برای پیشبرد برنامه‌های بازیافت و کاهش ضایعات از جمله مباحث مهم این اجلاس در زمینه محیط زیست خواهد بود.

داووس ۲۰۱۸، فناوری و چهارمین انقلاب صنعتی

پیشرفت و تغییرات تکنولوژی از جمله موضوعات مطرح امسال در نشست مجمع جهانی اقتصاد است.

تغییرات ایجاد شده در بازار کار و تغییر الگوهای بهره‌وری از مهارت‌ها در اثر پیشرفت فناوری‌ها در حال ظهور از جمله مسائلی است که در بحث تکنولوژی در نشست امسال مطرح خواهد شد.

مبارزه با شکاف‌های جنسیتی

برای اولین‌بار موضوع مبارزه با شکاف‌های جنسیتی در برنامه مباحث اجلاس مجمع جهانی اقتصاد پرداخته می‌شود. با گذشت ۴۸ سال از اولین نشست مجمع داووس، اجلاس سال ۲۰۱۸ بطور کامل توسط زنان اداره خواهد شد.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول، ارنا سولدبرگ، نخست وزیر نروژ و گینی رومتی، مدیر شرکت آی‌بی‌ام، گردانندگان جلسه نشست امسال مجمع جهانی اقتصاد خواهند بود.

سخنرانی دونالد ترامپ در اجلاس داووس ۲۰۱۸

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۶ ژانویه در نشست مجمع جهانی اقتصاد سخنرانی خواهد کرد. سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید پیش از این اعلام کرده بود که سخنرانی رئیس جمهوری ایالات متحده در مجمع امسال برای پیشبرد هدف «اول آمریکا» خواهد بود.

خانم سندرز گفته بود: «در نسشت امسال مجمع جهانی اقتصاد، رئیس جمهوری بدنبال ترویج سیاست‌های خود درباره تقدم آمریکا و قدرت بخشیدن به شرکت‌های آمریکایی و صنایع این کشور خواهد بود.»

حضور رهبران اروپایی در اجلاس داووس ۲۰۱۸

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در نشست ۲۰۱۸ داووس سخنرانی خواهند کرد. همچنین ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا برای اولین بار در دو دهه اخیر در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد شرکت خواهد کرد. آقای یونکر آخرینبار در سمت نخست‌وزیری لوکزامبورگ در این نشست حاضر شده بود. 

اخبار نشست مجمع جهانی اقتصاد را می‌توانید در وبسایت یورونیوز فارسی دنبال کنید.    

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آکسفام: ۸۲ درصد ثروت جهان در اختیار ۱ درصد از جمعیت کره زمین است

سیل و رانش زمین در پی بارش شدید باران در سوئیس

یورو ۲۰۲۴؛ حذف مدافع قهرمانی و پیروزی میزبان؛ سوئیس و آلمان به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردند