«پهپاد نجات غریق» دو نوجوان استرالیایی را نجات داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«پهپاد نجات غریق» دو نوجوان استرالیایی را نجات داد

یک پهپاد در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا برای نخستین بار توانست در نقش نجات غریق ظاهر شود و دو نوجوان ۱۶ و ۱۷ ساله را از خطر غرق شدن نجات دهد.

این اتفاق امروز صبح ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) رخ داد و در آن زمان نجات غریق‌ها مشغول گذراندن یک دوره آموزشی آشنایی با پهپادها بودند.

در حدود ساعت ۱۱:۳۰ صبح به وقت محلی، افراد حاضر در ساحل شهر لنوکس‌هد متوجه شدند دو نفر در دریا در حال غرق شدن هستند و این اتفاق را به نجات غریق‌ها خبر دادند.

جی شریدان نجات غریقی که در سال ۲۰۱۷ در ایالت نیو ساوت ولز به‌عنوان بهترین نجات غریق شناخته شد، در زمان این اتفاق در حال آموزش گروهش بود و در آن لحظه تصمیم گرفت که درس‌های آموزشی خود را در دنیای واقعی با فرستادن پهپادها به سمت شناگران در حال غرق شدن آزمایش کند.

پهپاد به محل حادثه می‌رود و برای این دو شناگر تیوپ نجات پرتاپ می‌کند. تصاویر گرفته شده از دوربین پهپاد نشان می‌دهد که این تیوپ پهن می‌شود و اجازه می‌دهد که هر دو شناگر آن را بگیرند و به سمت ساحل هدایت شوند.

بن فرانکلین عضو شورای قانونگذاری نیو ساوت ولز بعد از اتفاق اعلام کرد که کل زمان عملیات نجات ۷۰ ثانیه بود در حالی که نجات از طریق غریق نجات‌ها به طور متوسط شش دقیقه طول می‌کشد.

مسئولان ایالت نیوسافت ولز در دسامبر ۲۰۱۷ از سرمایه‌گذاری ۴۳۰ هزار دلاری برای گسترش فناوری پهپادها خبر داده بوند. 

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید