Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عهد تمیمی ۱۶ ساله تا زمان محاکمه در زندان اسرائیل می‌ماند

Palestinian teen Ahed Tamimi enters a military courtroom at Ofer Prison
Palestinian teen Ahed Tamimi enters a military courtroom at Ofer Prison Copyright REUTERS/Ammar Awad
Copyright REUTERS/Ammar Awad
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این دختر نوجوان برای فلسطینی‌ها نماد مقاومت و برای اسرائیلی‌ها نمونه‌ یک عنصر تحریک کننده است

آگهی

یک دادگاه نظامی اسرائیلی در سرزمین‌های فلسطینی قرار بازداشت عهد تمیمی، دختر نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی را تا زمان برگزاری محاکمه تمدید کرد. 

در جریان تظاهرات و ناآرامی‌ها علیه تصمیم دونالد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به از تل‌آویو به بیت‌المقدس، عهد تمیمی با حمله به دو به سرباز اسرائیلی در برابر خانه‌اش آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داده و به گوش یکی از آن‌ها سیلی می‌زند. با وجود اینکه این دو سرباز در صحنه درگیری آرامش خود را حفظ کردند، نیروهای امنیتی اسرائیل شبانه عهد تمیمی را در خانه‌اش بازداشت کردند.

ویدیوی این درگیری به سرعت و هزاران بار در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد. عهد تمیمی برای فلسطینی‌ها و بسیاری از طرفداران آرمان فلسطین در سراسر جهان، به نماد مقاومت علیه اسرائیل بدل شد.

بیشتر بخوانید

 نیروهای اسرائیلی دختر ۱۶ ساله فلسطینی را شبانه بازداشت کردند

**عهد تمیمی، دختر۱۶ ساله‌ای که نماد مقاومت فلسطین شد **

palestine69‏
دعوت به راهپیمایی برای آزادی عهد تمیمی در لیون فرانسه

 با این حال، رسانه‌ها و دولت اسرائیل می‌گویند این دختر نوجوان و نور، دختر عموی ۲۰ ساله وی، صرفا برای تحریک سربازان اسرائیلی به عکس‌العمل خشونت‌آمیز این کار را انجام داده اند. ویدیویی از عهد تمیمی در ۱۲ سالگی و در جریان دور قبل ناآرامی‌ها در کرانه باختری رود اردن منتشر شده بود که با مشت گره کرده یک سرباز اسرائیلی را تهدید می‌کند. عهد پس از انتشار این ویدیو به یک چهره معروف و محبوب در اراضی فلسطینی و بسیاری از کشورهای مسلمان بدل شد و از سوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان و رجب طیب اردوغان، نخست وزیر وقت ترکیه مورد تقدیر قرار گرفت. 

نفتالی بنت، وزیر آموزش اسرائیل و رهبر حزب راست افراطی «خانه یهودی»در واکنش به انتشار ویدیوی اخیر عهد تمیمی گفته بود: «این زنانی که سربازان اسرائیلی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند، باید همه عمر خود را در زندان بگذرانند.» 

قاضی رسیدگی‌ کننده به پرونده عهد تمیمی در زمان اعلام تمدید قرار  که با توجه به شدت اتهامات وارده به این نوجوان، راهی جز در زندان ماندن وی تا زمان محاکمه وجود ندارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی بازداشت دیوارنگار ایتالیایی از سوی ارتش اسرائیل

دادگاه عهد تمیمی نماد مقاومت در برابر اسرائیل برگزار می شود

کشته شدن ۸ نظامی اسرائیلی در جنوب غزه؛ جنجال بر سر قانون معافیت از خدمت حریدی‌ها بالا می‌گیرد