Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاپ فرانسیس: بابت رسوایی سوء استفاده جنسی در کلیسا شرمسارم

پاپ فرانسیس در کنار رئیس جمهوری شیلی
پاپ فرانسیس در کنار رئیس جمهوری شیلی Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس در اظهارات خود همچنین از «تحمل بی قید و شرط» در قبال کشیشهایی سخن گفت که کودکان را مورد اذیت و آزار جنسی قرار می دهند.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان که به شیلی سفر کرده است روز سه شنبه از «درد و شرم» خود در قبال رسوایی سوء استفاده جنسی در کلیسای کاتولیک این کشور سخن گفت.

رهبر کاتولیک‌های جهان که در حضور میشل باشله، رئیس جمهوری شیلی و دیگر مقامات این کشور سخنرانی می‌کرد اظهار داشت: «لازم می‌دانم مراتب درد و شرم خود را در برابر آسیب جبران ناپذیری که از سوی برخی کشیش‌های کلیسا به کودکان وارد شده است، ابراز کنم.»

وی افزود: «هر چند خود را متعهد می‌دانیم که اطمینان حاصل کنیم چنین رویدادهایی دیگر تکرار نخواهد شد اما به همراه برادران اسقفم بر این باوریم که باید درخواست بخشش کرد و از هیچ تلاشی در حمایت از قربانیان نباید فروگذاری کرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پاپ فرانسیس در اظهارات خود همچنین از «تحمل بی قید و شرط» در قبال کشیش‌هایی سخن گفت که کودکان را مورد اذیت و آزار جنسی قرار می دهند.

بسیاری از پیروان مذهب کاتولیک در شیلی از انتصاب خوان باروس، اسقف کلیسا به عنوان سرپرست کلیسای منطقه ای در جنوب شیلی ناخرسند بودند. خوان باروس متهم است از کشیشی که در سال ۲۰۱۱ میلادی برای سال‌ها سوء استفاده جنسی از نوجوانان پسر مجرم شناخته شد، حمایت می‌کرده است.

رسوایی سوءاستفاده جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک شیلی به اعتبار این نهاد مذهبی که به دلیل حمایت از حقوق بشر در دوران حکومت آگوستو پینوشه در این کشور محبوبیت فراوانی داشت، ضربه زد.

بیشتر بخوانید:

پاپ فرانسیس: جهان تنها یک گام با جنگ هسته ای فاصله دارد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ: اعضای مافیا مسیحی نیستند

سکس زندانبان زن بریتانیایی با زندانی دردسرساز شد؛‌ هم‌سلولی زندانی از صحنه فیلم گرفته بود

شوهر خیانتکار به خاطر لو رفتن «پیام‌های حذف‌شده»‌اش به کارگران جنسی از اپل شکایت کرد