لغو سفر دونالد ترامپ به لندن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Donald Trump
Donald Trump

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سفر ماه آینده خود را به لندن برای افتتاح سفارتخانه جدید کشورش در بریتانیا لغو کرد.

منابع دولتی بریتانیا گفته‌اند که هرگز به طور رسمی از تاریخ سفر آقای ترامپ به لندن مطلع نشده‌اند اما گمان می‌رفت که وی برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت ۷۵۰ میلیون پوندی جدید ایالات متحده، در ماه فوریه به بریتانیا سفر کند.

آقای ترامپ در حساب توییتری خود با انتقاد از باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از فروش زمین سفارت سابق این کشور در لندن، دلیل لغو سفر خود را عدم علاقه به افتتاح سفارت ایالات متحده خوانده است چرا که از دید او این معامله بسیار بد بوده است.

تعدادی از کاربران شبکه‌های مجازی در راستای این توییت به او گوشزد کردند که فروش زمین سفارت ایالات متحده در سال ۲۰۰۸ میلادی یعنی پیش از شروع به کار آقای اوباما و در زمان ریاست جمهوری جرج دبلیو بوش انجام شده است.

بسیاری بر این باورند که آقای ترامپ برای مواجه نشدن با تظاهرات احتمالی مردم بریتانیا سفر خود  رابه این کشور لغو کرده است. سال گذشته هزاران نفر از ساکنان بریتانیا در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی وی از مقابل سفارت آمریکا در لندن به سوی مقر نخست‌وزیری راهپیمایی کردند و خواستار جلوگیری از سفر آقای ترامپ به بریتانیا شدند.

احتمالا رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا برای افتتاح سفارت به لندن سفر خواهد کرد.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید