Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شهردارفرانسوی: غذای جایگزین گوشت خوک، غذای «ضد جمهوری» است

 شهردارفرانسوی: غذای جایگزین گوشت خوک، غذای «ضد جمهوری» است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهرداد بوکر در جنوب فرانسه در مصاحبه ای که با یکی از روزنامه های محلی منتشر شد، گفته است غذای جایگزین برای دانش آموزانی که گوشت خوک نمی خورند، غذای «ضد جمهوری» است.

آگهی

همزمان با پایات تعطیلات کریسمس در فرانسه و بازگشایی مدارس، شهردار شهر یکی از شهرهای فرانسه در جنوب کشور دست به اقدام عجیبی زده است. 

ژولین سانچز، شهردار شهر بوکر که طرفدار جبهه ملی فرانسه است تصمیم گرفته است از اول ژانویه سال ۲۰۱۸ ارائه غذای جایگزین به جای گوشت خوک را در کانتین مدارس برای دانش آموزان مسلمان حذف کند.

وی در مصاحبه ای که با یکی از روزنامه های محلی منتشر شد، گفته است غذای جایگزین برای دانش آموزانی که گوشت خوک نمی خورند، غذای «ضد جمهوری» است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

وی افزود: «گوشت خوک، گوشتی است که در فرانسه تولید و مصرف می شود. پرورش آن در فرانسه رایج است و ما باید پرورش دهندگان خوک در کشور حمایت کنیم.»

این در حالی است که حدود ۱۵۰ دانش آموز از ۶۰۰ دانش آموز مدارس این شهر، از غذای جایگزین گوشت خوک استفاده می کردند. والدین دانش آموزانی که گوشت خوک مصرف نمی کنند، تصمیم گرفته اند روز ۱۵ ژانویه در مقابل شهرداری بوکر تجمع کنند .

لور کوردله، رییس یکی از انجمنهای مخالف جبهه ملی ضمن محکوم کردن این اقدام شهرداری گفت: « این کار، پایمال کردن حقوق کودکان» و «اهانت به مسلمانان شمال آفریقاست که در این منطقه زندگی می کنند. این تصمیم تحت هیچ شرایطی با اصل لائیسیته در فرانسه قابل توجیه نیست.»

اولین بار در سال۲۰۱۵ میلادی شهردار شهر « شالون سور سن» Chalon-sur-Saône درجنوب فرانسه دست به اقدام مشابه زده بود و ارائه غذای جایگزین به جای گوشت خوک را در مدارس ممنوع اعلام کرده بود. 

بیشتر بخوانید: فرانسه؛ از زن بورکینی‌پوش برای ضدعفونی استخر۴۹۰ یورو طلب شد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوانین جدید فرانسه برای سازماندهی تخفیف فروشگاه‌ها‌ بر اقلام خوراکی

چگونه غذایی به نام کوسکوس در حزب افراطی جبهه ملی فرانسه شکاف انداخت؟

فرانسه امامان جماعت آموزش دیده در کشورهای خارجی را نخواهد پذیرفت