Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

حضور کره شمالی در بازیهای المپیک زمستانی کره جنوبی

حضور کره شمالی در بازیهای المپیک زمستانی کره جنوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی در پیام تبریکی به مناسبت سال نو میلادی ضمن آرزوی برگزاری موفقیت آمیز بازیهای المپیک پیونگ چانگ اعلام کرده بود کشورش در نظر دارد تیمی را عازم این مسابقات کند.

آگهی

کیودو، خبرگزاری ژاپن روز شنبه از احتمال شرکت ورزشکاران کره شمالی در بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ در کره جنوبی خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک مسئول بلند پایه ورزش کره شمالی اعلام کرده که کشورش در این بازیها که ماه آینده میلادی در کره جنوبی برگزار می شود «احتمالا شرکت خواهد کرد».

چانگ اونگ، نماینده کره شمالی در کمیته بین المللی المپیک این سخنان را در جریان یک توقف کوتاه مدت فرودگاهی در پکن با خبرنگاران در میان گذاشته است. کیودو به نقل از منابع تایید نشده اعلام کرده است که نماینده کره شمالی در میان راه به سوئیس، کشوری که مقر کمیته بین المللی المپیک در آن واقع شده از احتمال حضور کشورش در بازیهای زمستانی پیونگ جانگ سخن گفته است. هدف از این سفر گفتگو با مسئولان کمیته بین المللی المپیک برای بررسی این حضور احتمالی عنوان شده است.

بازیهای المپیک زمستانی کره جنوبی نهم تا بیست و پنجم فوریه در شهر پیونگ چانگ برگزار می شود.

این نشانه مثبت از تحولات در روابط دو کشور در حالی صورت می گیرد که سئول و پیونگ یانگ روز جمعه برای نخستین بار طی دو سال گذشته بر سر از سرگیری گفتگوها به توافق رسیدند.

بیشتر بخوانید: کره شمالی: گفتگو با کره جنوبی هفته آینده صورت می‌گیرد

ملاقات سران دو کره که نخستین نمونه در نوع خود از دسامبر ۲۰۱۵ تاکنون محسوب می شود روز سه شنبه در پانمونجوم، روستایی مرزی در کره شمالی صورت خواهد گرفت که توافقنامه آتش بس مربوط به جنگ کره نیز در آنجا به امضاء رسیده بود.

کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی در پیام تبریکی به مناسبت سال نو میلادی ضمن آرزوی برگزاری موفقیت آمیز بازیهای المپیک پیونگ چانگ اعلام کرده بود کشورش در نظر دارد هیئتی را به نمایندگی از این کشور عازم این مسابقات کند.

بیشتر بخوانید: ورزشکاران کره شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی کره جنوبی

سئول و مسئولان برگزاری بازیهای المپیک از تصمیم پیونگ یانگ برای شرکت در این بازیها استقبال می کنند و آنرا عاملی برای کاهش تنش و بحران حاکم بر شبه جزیره کره پس از تهدیدهای هسته ای کره شمالی می دانند.

کره شمالی و کره جنوبی از سال ۱۹۵۳ تاکنون در پی پایان یافتن مخاصمه در شبه جزیره کره که نه بر اساس توافقنامه صلح بلکه با آتش بس خاتمه یافت عملا همچنان در وضعیت جنگی به سر می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال محرومیت ورزشکاران کره شمالی از هدایای نایک و سامسونگ

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار

حمله ایران به اسرائیل چشم رهبر کره‌شمالی را باز کرد؛ برآورد کیم از توان موشکی خود و قدرت پدافندی غرب