Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله با سنگ و مواد آتش زا به سفارت ایران در لاهه؛ دستگیری هشت نفر توسط پلیس هلند

حمله با سنگ و مواد آتش زا به سفارت ایران در لاهه؛ دستگیری هشت نفر توسط پلیس هلند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ویدیو یک شبکه رادیو تلویزیونی هلند تصاویر افرادی دیده می شود که از نرده های جلوی سفارت ایران بالا می روند و به سوی ساختمان سفارت سنگ و تخم مرغ پرتاب می کنند.

آگهی

پلیس محلی در شهر لاهه از دستگیری هشت نفر خبرداده که با ورود به محوطه بیرونی سفارت ایران به سوی ساختمان سفارت مواد آتش زا پرتاب کرده اند.

یک سخنگوی پلیس در لاهه در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت: «هشت نفر بعد ازظهر جمعه به دلیل ارتکاب جرائم مختلف از جمله اغتشاش، برهم زدن نظم عمومی، اقدام برای آتش سوزی عمدی و ورود بدون مجوز به محوطه سفارت دستگیر شده اند.

در ویدیویی که یک شبکه رادیو تلویزیونی هلند به نام ان. او. اس NOS منتشر کرده تصاویر افرادی دیده می شود که از نرده های جلوی سفارت ایران بالا می روند و به سوی ساختمان سفارت سنگ و تخم مرغ پرتاب می کنند. این افراد که چند تن از آنها وارد محوطه بیرونی سفارت شده بودند همچنین به زبان فارسی شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» سر می دادند.

در ویدیوی منتشر شده صدای فردی شنیده می شود که فریاد می زند: «با همین تخم مرغی که گران کردید، می زنیمتون.» این افراد شعارهای دیگری نظیر«مرگ بر دیکتاتور» و «اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» نیز سر می دادند.

شبکه رادیو تلویزیونی ان. او. اس NOS هلند تعداد این افراد را پانزده نفر اعلام و آنها را فعالان ضد رژیم معرفی کرده است.

سخنگوی پلیس شهر لاهه تصریح کرد این افراد همچنان در بازداشت به سر می برند و قرار است به زودی از سوی پلیس مورد بازجویی قرار گیرند.

این در حالیست که دهها نفر روز سه شنبه گذشته در اعتراض به سیاست های رژیم و همراهی با جنبش اعتراضی ایران در لاهه و آمستردام دست به تظاهرات زده بودند.

بنا به گزارش های رسیده، برغم انتشار ویدیوهایی تایید نشده در شبکه های اجتماعی که از تجمعات پراکنده و کوچک در چند شهر ایران خبر می دهد، ناآرامی های چند روز گذشته در سراسر کشور به طور کلی فروکش کرده است.

بسیاری از شهرهای ایران از روز پنجشنبه هفته گذشته دست کم به مدت شش روز صحنه ناآرامی ها و تظاهرات خشونت آمیز در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و نیز سرکوب آزادی های مدنی بود. این اعتراض ها بیست و یک کشته برجای گذاشت و بیش از چهارصد تن نیز که اغلب آنها را جوانان و دانشجویان تشکیل می دهند توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: سرکشی های ایالات متحده حد و مرز ندارد

ناآرامی های ایران؛ تشکر سپاه از «مردم»، آزادی هفتاد نفر از بازداشت شدگان

آلبوم عکس: تظاهرات حامیان اعتراضات ایران در پاریس