مرکز تحقیقاتی پیو: جمعیت مسلمانان آمریکا رو به افزایش است

مرکز تحقیقاتی پیو: جمعیت مسلمانان آمریکا رو به افزایش است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق گزارش مرکز تحقیقاتی «پیو» شمار مسلمانان آمریکا رو به افزایش است، بطوری که تا سال۲۰۴۰ میلادی شمار مسلمانان بعد از مسیحیان در رده دوم خواهد بود.

آگهی

طبق گزارش مرکز تحقیقات پیو در ایالات متحده آمریکا، برآوردهای اخیر نشان می دهد که جمعیت مسلمانان این کشور رو به رشد است. بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۷ شمار مسلمان در ایالات متحده آمریکا به سه میلیون و ۴۵۰ هزار رسید که ۱.۱ درصد کل جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

محمد بشیر، یکی از محققان ارشد مرکز تحقیقات پیو در واشنگتن می‌گوید که طبق برآوردهای این اندیشکده تعداد مسلمانان ایالات متحده آمریکا به اندازه یهودیان نیست.

 در عین حال پیش بینی‌های این مرکز نشان می دهد که رشد جمعیت مسلمانان ایالات متحده بسیار سریع‌تر از جمعیت یهودیان این کشور است. بطوری که تا سال ۲۰۴۰ میلادی شمار مسلمانان بعد از مسیحیان در رده دوم خواهد بود. همچنین تخمین زده می‌شود که تعداد مسلمانان تا سال ۲۰۵۰ میلادی به هشت میلیون و یکصد هزار نفر، یعنی ۲.۱ درصد کل جمیعت ایالات متحده آمریکا برسد. 

رشد جمعیت مسلمانان آمریکا بر اساس مرکز تحقیقات پیو

توزیع مسلمان‌ها در ایالات متحده آمریکا یکدست نیست. در برخی مناطق شهرهای بزرگ مثل واشنگتن دی سی، جوامع مسلمان پرجمعیت‌تر هستند. به همین ترتیب در برخی ایالت‌ها مثل نیوجرسی، تعداد مسلمانان به نسبت کل جمعیت آن ایالت دو تا سه برابر میانگین ملی است. اما ایالت‌ها و بخش‌هایی هم وجود دارند که تعداد مسلمان‌ها در آنها بسیار کمتر است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس نیویورک به سه زن مسلمان بابت کشف حجاب اجباری غرامت می‌پردازد

افزایش گرایش به اسلام در میان بومیان مایا در جنوب مکزیک

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟