Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تونی بلر: باید میان مردم و حکومت ایران تفاوت قائل شویم

تونی بلر: باید میان مردم و حکومت ایران تفاوت قائل شویم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر پیشین بریتانیا در گفتگو با شبکه ان بی سی آمریکا تاکید کرد که کشورهای اروپایی باید از اعتراضات ایران حمایت کنند.

آگهی

تونی بلر، نخست وزیر پیشین بریتانیا روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه ان‌ بی سی آمریکا گفت که کشورهای اروپایی باید از اعتراضات در ایران حمایت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراضات، روند دموکراسی در ایران را مختل نمی‌کند گفت: «نه، به نظرم آن چه که در ایران اتفاق افتاده بسیار معنادار و مهم است. مسائل مختلفی در ایجاد این اعتراض‌ها دخیل بوده‌اند: افزایش قیمت‌ها، کاهش استانداردهای زندگی، فساد و این واقعیت که حکومت مذهبی ایران بسیار خودکامه است. اکنون یک دیدگاه خاصی از مذهب بر کشور حاکم است. به نظرم ما در سراسر اروپا باید قویا از تمام مردمی که در خاورمیانه خواستار جامعه‌ای پرتحمل و اقتصاد قاعده‌مند هستند حمایت کنیم.»

نخست وزیر پیشین بریتانیا در در پاسخ به سوالی درباره احتمال تاثیر مشکلات اقتصادی داخلی بر سیاست خارجی ایران گفت: «فکر نمی‌کنم که مقامات ایران بجز سرکوب اعتراضات کار دیگری انجام دهند.»

وی در بخش دیگری از این گفتگو افزود که ایران تلاش می‌کند «از طریق حمایت از گروه‌های تندرو، خاورمیانه را بی ثبات کند.» آقای بلر همچنین گفت که کشورهای غربی «باید میان حکومت و مردم هوشمند ایران تفاوت قائل شوند.» 

بیشتر بخوانید: 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران علیه دخالت آمریکا در امور داخلی خود به سازمان ملل شکایت کرد

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

آمریکا و بریتانیا اعضای واحد ۸۴۰ سپاه قدس و «شبکه ایرانی ترور روزنامه‌نگاران» را تحریم کردند