ترامپ: استیو بنن عقلش را از دست داده

ترامپ: استیو بنن عقلش را از دست داده
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از اظهارات استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ سفید که پسر دونالد ترامپ را «خائن» نامیده بود، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به شدت از او انتقاد کرد و گفت که او پس از اخراج از کاخ سفید «نه تنها کار بلکه عقلش را هم از دست داده است.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای به شدت از استیو بنن، مشاور ارشد سابق خود انتقاد کرد.

آقای ترامپ در این بیانیه گفت: «استیو بنن هیچ ارتباطی با من و ریاست‌ جمهوری‌ام ندارد. وقتی او اخراح شد، نه تنها کارش بلکه عقلش را هم از دست داد.» وی همچنین تاکید کرده است که آقای بنن زمانی عهده دار کمپین ریاست جمهوری او شد که در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان پیروز شده و نامزد رسمی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری بود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مشاور سابق خود را به انتشار اخبار دروغ برای «مهم جلوه دادن» خود متهم کرد و گفت که «نقش او در پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بسیار کم بود اما نقش پررنگی در شکست جمهوری خواهان در انتخابات سنا در ایالت آلاباما داشت.»

آقای بنن، پسر رئیس جمهوری آمریکا را به دلیل ملاقات با یک وکیل روس «خائن» خوانده بود. مشاور ارشد پیشین رئیس جمهوری آمریکا در کتاب خاطراتش به نام آتش و خشم: کاخ سفید ترامپ که قرار است هفته آینده به بازار بیاید ملاقات پسر ترامپ با یک مقام روس را «ضدسیاست» و «خیانت» خوانده که «باید به گوش اف بی آی» می‌رسید.

این مجادله لفظی میان رئیس جمهوری آمریکا و استراتژیست سابقش در حالی شدت می‌گیرد که یک دادستان ویژه احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را بررسی می‌کند. دیدار پاول منافورت، داماد و پسر دونالد ترامپ با یک وکیل روس به نام ناتالیا وسلنیتسکایا در مرکز این تحقیقات قرار دارد.

آقای ترامپ پیش‌تر گفته بود که این دیدار تنها «چند دقیقه» طول کشید و این وکیل روس که ادعا می‌کرد با کرملین در ارتباط است «هیچ اطلاعات ارزشمندی نداشت».

** بیشتر بخوانید:**

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشاور سابق ترامپ به دلیل ممانعت از تحقیقات درباره حمله به کنگره آمریکا مجرم شناخته شد

استفاده از تلفن همراه شخصی در کاخ سفید ممنوع شد

مشاور سابق ترامپ دروغگویی به پلیس فدرال را پذیرفت