Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر لهستان: از شمال آفریقا و خاورمیانه پناهجو قبول نخواهیم کرد

 نخست وزیر لهستان: از شمال آفریقا و خاورمیانه پناهجو قبول نخواهیم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لهستان به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا ناگزیر است که سهمیه‌ای از پناهجویان را بپذیرد و این کشور ابتدا تن به پذیرش این سهمیه نمی داد و امروز می گوید پناهجویانی که از شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه به اروپا می آیند در این کشور پذیرفته نخواهند شد.

آگهی

ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان همچون سلف خود اعلام کرد که این کشور اروپایی حاضر نیست پناهجویان اروپایی را در خاک این کشور بپذیرد. لهستان به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا ناگزیر است که سهمیه‌ای از پناهجویان را بپذیرد و این کشور ابتدا تن به پذیرش این سهمیه نمی داد و امروز می گوید پناهجویانی که از شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه به اروپا می آیند در این کشور پذیرفته نخواهند شد.

کمیسیون اروپا بتازگی با اجرای ماده هفت منشور اتحادیه اروپا لهستان را بدلیل عدم پیروی از قوانین مهاجرتی اروپایی مجازات کرد. اجرای این ماده نقش تصمیم گیری لهستان در استراتژیهای مشترک اروپایی را کم خواهد کرد.

همچنین کمیسیون اروپا علیه لهستان، مجارستان و جمهوری چک دادخواستی را به دیوان دادگستری اروپا ارائه کرده است و بدلیل عدم پذیرش سهمیه پناهجویان از این کشورها شکایت کرده است.

سازمان‌های حقوق بشر اروپایی اظهارنظر نخست وزیر لهستان را مصداق بارز نژادپرستی محسوس دانسته و می گویند از وی شکایت خواهند کرد. با این حال نخست وزیر لهستان می گوید موضعش را تغییر نخواهد داد. وی با بیان اینکه لهستان تاکنون هزاران پناهجوی اوکراینی را در این کشور پذیرفته است از این اقدام خود دفاع کرد.

این اولین بار نیست که یک مقام عالی رتبه لهستانی چنین اظهارنظری می کند. سپتامبر گذشته وزیر خارجه لهستان گفته بود که کشورش حاضر نیست پناهجویانی از شمال آفریقا و یا خاورمیانه را بپذیرد.

بیشتر بخوانید:

مقامات لهستان راهپیمایی دفاع از «هولوکاست اسلامی» را «میهن پرستی» خواندند

اقدام بی‌سابقۀ بروکسل در مقابل لهستان؛ اجرای ماده ۷ معاهده اتحادیه اروپا

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکوردی تاریخی در فرانسه؛ ثبت بیش از ۱۰۰ هزار درخواست پناهندگی در سال ۲۰۱۷

نقض حقوق بشر دلیل هشدار کم سابقه پارلمان اروپا به لهستان

مقامات لهستان راهپیمایی دفاع از «هولوکاست اسلامی» را «میهن پرستی» خواندند