Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتراضات شبانه در شهرهای ایران؛ دولت به معترضان هشدار داد

اعتراضات شبانه در شهرهای ایران؛ دولت به معترضان هشدار داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استانداری لرستان ضمن تائید کشته شدن دو نفر از معترضان در دورود تاکید کرده است که «هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی» به سوی معترضان در این شهر شلیک نشده است.

آگهی

تظاهرات و ناآرامی در شهرهای ایران روز شنبه در سومین روز پیاپی دو کشته بر جا گذاشت.

استانداری لرستان ضمن تائید کشته شدن دو نفر از معترضان در دورود تاکید کرده است که «هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی» به سوی معترضان در این شهر شلیک نشده است.

به گزارش پایگاه خبری جماران حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان اظهار داشت: «هدف همه ما این بود که تجمع به صورت مسالمت آمیز پایان پذیرد اما با توجه به حضور افراد و گروه های تکفیری و معاند و هدایت سرویس های اطلاعاتی بیگانگان متاسفانه دو نفر حاضر در حادثه، کشته و سه نفر دیگر مصدوم شدند.»

بنا به گزارشها شب گذشته معترضان در درود به سوی فرمانداری هجوم برده بودند.

در همین حال عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران روز یکشنبه هشدار داد با «قانون شکنان» و «تخریب کنندگان» اموال مردم برخورد خواهد شد. به گزارش خبرگزاری ایسنا وزیر کشور ایران گفت: «کسانی که اقدام به تخریب اموال عمومی، بی نظمی و بی قانونی کرده و موجب سلب امنیت مردم می شوند در قبال قانون مسئولند و باید پاسخگوی رفتارهای خود بوده و هزینه آن را بپبردازند.»  

معترضان در بسیاری از شهرهای ایران در جریان تجمعات روز شنبه تصاویر علی خامنه ای، رهبر ایران را به زیر کشیدند.


اعتراضات شبانه در تهران

تصاویر ویدئویی منتشرشده از تهران نیز از ادامه تظاهرات اعتراض آمیز در این شهر در طول شب حکایت دارد. عصر روز شنبه خیابان انقلاب، اطراف دانشگاه تهران و میدان انقلاب مدتی صحنه تجمعات اعتراض آمیز بود.

یکی از ویدئوهایی که از تجمعات شب گذشته تهران منتشر شده است عده ای از تظاهرکنندگان را زیر پل کالج در مرکز این شهر نشان می دهد. معترضان در این ویدئو شعار «مرگ بر خامنه ای» سر می دهند.

برخی گزارشها همچنین از ناآرامی شبانه در کوی دانشگاه تهران و خیابان کارگر حکایت دارد.

محمد علی نجفی، شهردار تهران روز یکشنبه در واکنش به ناآرامی های تهران از آن به عنوان «حرکت کور» نام برد. به گزارش خبرگزاری ایسنا وی که در صحن علنی شورای شهر سخن می گفت از «اختلال در خدت رسانی به شهروندان» در جریان اعتراضات روز شنبه سخن گفت. 

بیشتر بخوانید:

سومین روز اعتراضات در ایران؛ معترضان تصاویر علی خامنه‌ای را در خیابان‌ها پایین کشیدند


تظاهرات در کرمانشاه

تصاویر ویدوئویی منتشرشده در شبکه های اجتماعی از برگزاری تظاهرات شبانه در کرمانشاه حکایت دارد. در یکی از ویدئوهای منتشرشده شرکت کنندگان در تظاهرات کرمانشاه شعار «مرگ بر خامنه ای» سر می دهند.


تجمع در دزفول

در دزفول نیز شنبه شب تظاهرات اعتراض آمیز برگزار شد. شرکت کنندگان در این تظاهرات شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.


ناآرامی در گوهردشت کرج

یکی از ویدئوهای منتشرشده درگیری معترضان به حکومت ایران را با نیروهای امنیتی در گوهردشت کرج نشان می دهد. ماموران انتظامی به نظر می رسد برای متفرق کردن معترضان به شلیک گاز اشک آور متوسل شدند.

علاوه بر گوهردشت کرج گزارشهایی از برگزاری تجمعات اعتراض آمیز در میدان حصارک کرج نیز منتشر شده است.


تظاهرات در رشت

گزارشها و ویدئوهایی که از شهر رشت در شبکه های اجتماعی منتشر شده است از برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز شبانه در این شهر حکایت دارد. این شهر پیش از این در روز جمعه نیز شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز بود. در یکی از ویدئوهایی که از تجمع شنبه شب در این شهر منتشر شده است صدای شعار «آقا خدایی می کند، ملت گدایی می کند» از سوی معترضان شنیده می شود.


ناآرامی در اراک

شهر اراک، مرکز استان مرکزی ایران روز شنبه عصر شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز بود. در ویدئویی که از تجمع عصر شنبه این شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود معترضان شعار «ملت گدایی می کند، آقا خدایی می کند» سر داده بودند. یکی دیگر از ویدئوهایی که از این شهر منتشر شده است گروهی از معترضان شبانه در اراک را در حال تعقیب یک خودروی نیروی انتظامی نشان می دهد.

آگهی

تظاهرات در شیراز

معترضان در شهر شیراز نیز شنبه شب تظاهرات کردند. به گزارش خبرگزاری ایسنا اکثر شعارهایی که در تظاهرات این شهر شنیده می شد «سیاسی» بود. در یکی از ویدئوهایی که از تجمع شب گذشته شیراز در شبکه های اجتماعی منتشر شده است شرکت کنندگان شعار «بسیجی برو گمشو» سر داده اند.


گزارشها و ویدئوهای منتشرشده در شبکه های اجتماعی علاوه بر این شهرها از برگزاری تظاهرات در شهرهای شهرکرد، بندرعباس، جهرم، ایذه، زنجان، ابهر، خرم آباد، اهواز و تنکابن نیز حکایت دارد. تصاویر تجمعات روز شنبه در شبکه های مجازی منتشر شده است و یورونیوز به طور مستقل قادر به تائید صحت آنها نیست. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کانال تلگرامی آمدنیوز از دسترس خارج شد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟