Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

احمد خاتمی در مراسم ۹ دی: هنجارشکنان فتنه جدید، شایسته اشد مجازات هستند

احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان ایران
احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان ایران Copyright ایسنا
Copyright ایسنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عضو مجلس خبرگان رهبری ایران که در کرمان سخنرانی می کرد شباهت اعتراض های اخیر با تظاهرات سال ۸۸ را زیر سوال بردن «اصل نظام اسلامی» دانست.

آگهی

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران روز شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تظاهرات ۹ دی در سال ۸۸ ضمن اشاره به اعتراضات اخیر در ایران از آن به عنوان «فتنه جدید» نام برد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا عضو مجلس خبرگان رهبری ایران که در کرمان سخنرانی می کرد شباهت اعتراض های اخیر با تظاهرات سال ۸۸ را زیر سوال بردن «اصل نظام اسلامی» دانست. وی اظهار داشت: «به بازی خورده ها و ضدانقلاب ها می گویم، حضور در تجمعات این چنینی به معنی سرباز استکبار بودن است و تردید نکنید که خاستگاه فتنه جدید رژیم صهیونیستی است.»

امام جمعه موقت تهران شرکت کنندگان در اعتراضات دو روز گذشته در برخی شهرهای ایران را به سه دسته «مال باختگان»، «ساده لوحان» و «افرادی که شعارهای سلطنت طلبانه دادند» تقسیم کرد.

احمد خاتمی از افرادی که مال خود را در موسسات اعتباری از دست داده اند خواست اجازه ندهند «ضد انقلاب» در اعتراض آنها شرکت کند. به گفته او این افراد باید به مخالفان انقلاب «تودهنی بزنند و به ولایت اظهار وفاداری کنند».

عضو مجلس خبرگان رهبری ایران افزود: «اعلام می کنم [افراد] ضدانقلابی که در این ماجراها بودند، به خصوص آنها که در مشهد در جوار مرقد امام رضا علیه السلام شعارهای هنجارشکن دادند، شایسته اشد مجازات هستند.»

بیشتر بخوانید:

ترامپ: معترضان ایرانی از فساد حکومت و حمایتش از تروریسم خسته شده اند

دستگیری ۵۲ نفر در ارتباط با تظاهرات استان خراسان رضوی

امام جمعه موقت تهران در سخنان خود ضمن معرفی پایگاه اینترنتی «آمدنیوز» به عنوان مسئول اصلی اعتراضات روزهای گذشته در ایران، از مسئولان وزارت ارتباطات خواست در صورت توان این پایگاه اینترنتی را «له» کنند.

احمد خاتمی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره غیرمستقیم به محمود احمدی نژاد و اعتراض رئیس جمهوری پیشین به رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: «کسی که می گوید رییس قوه قضائیه غاصب است، معنای حرفش تعریض به ولایت است.»

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: «کسی که نان و نمک نظام را خورده، اکنون حرف هایی می زند که حرف ضد انقلاب است.»

تظاهرات ۹ دی که پس از سال ۸۸ هر سال در بسیاری از شهرهای ایران برگزار می شود امسال تحت الشعاع اعتراضات روزهای اخیر در مشهد، کرمانشاه، رشت، اهواز و برخی دیگر از شهرهای ایران قرار گرفته است.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران روز شنبه از مردم خواست ضمن پرهیز از شرکت در «تجمعات غیرقانونی» در صورت تمایل به برگزاری تجمع درخواست هایشان را برای بررسی به این وزارتخانه ارائه کنند.

شرکت کنندگان در تظاهرات ۹ دی امسال که در بیش از ۱۲۰۰ شهر برگزار می شود شعارهایی در حمایت از علی خامنه ای، رهبر ایران سر دادند. این در حالی است که در برخی ویدئوهای منتشر شده از تظاهرات اعتراض آمیز روزهای پنجشنبه و جمعه شعارهایی علیه رهبر ایران شنیده می شد.

بیشتر بخوانید:

اعتراضات در شهرهای ایران: بازداشت‌ها و واکنش‌ها

بازتاب اعتراضات ایران در رسانه های خارجی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام