Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مسئولان زندان پاکستان کفش‌های همسر 'جاسوس هندی' را پس ندادند

مسئولان زندان پاکستان کفش‌های همسر 'جاسوس هندی' را پس ندادند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راویش کومار، سخنگوی وزارت خارجه هند گفت: «از این دو زن خواسته شده است تا به دلایل امنیتی در هنگام ملاقات، بیندی (خال هندو) و زیورآلات خود را برداشته و کفش‌های خود را در آورند اما در پایان ملاقات کفش‌های همسر جادهاو را پس ندادند.»

آگهی

هند می‌گوید مقام‌های پاکستان با همسر فردی که به اتهام جاسوسی برای دولت دهلی نو در این کشور زندانی است بدرفتاری کرده‌‌اند.

کولبهوشان سودهیر جادهاو، افسر پیشین ارتش هند در ماه مارس سال ۲۰۱۶ به اتهام جاسوسی برای دولت هند در ایالت بلوچستان پاکستان بازداشت و به اعدام محکوم شد. او متهم است که با حضور در میان جدایی‌طلبان بلوچ به «اقدامات خرابکارانه» علیه پاکستان دست زده است. دولت پاکستان می‌گوید آقای جادهاو به جرم خود اعتراف کرده است.

وزارت امور خارجه هند روز سه‌شنبه اعلام کرد مسئولان زندان پاکستان با خانواده این فرد در زمان ملاقات بد رفتاری کرده‌ و بعد از ملاقات، کفش‌های همسرش را پس نداده‌اند. همسر و مادر آقای جادهاو از زمان اعلام محکومیت او در هشت ماه پیش، روز دوشنبه برای اولین بار اجازه یافتند تا از پشت شیشه با او ملاقات کنند.

راویش کومار، سخنگوی وزارت خارجه هند روز سه‌شنبه گفت: «از این دو زن (همسر و مادر جادهاو) خواسته شده است تا به دلایل امنیتی در هنگام ملاقات، بیندی (خال هندو) و زیورآلات خود را برداشته و کفش‌های خود را در آورند اما در پایان ملاقات کفش‌های همسر او را پس ندادند.»

دولت هند همچنین مدعی است مادر آقای جادهاو اجازه نیافته تا به زبان خود یعنی مراتی با پسرش صحبت کند و مسئولان زندان چندین بار مکالمه آنها را قطع کرده‌اند.

دولت پاکستان ادعای هند را «بی‌اساس» خوانده است. مقام‌های دولت اسلام‌آباد روز دوشنبه ویدئوئی را منتشر کردند که در آن مادر و همسر آقای جادهاو در حال ملاقات با او در زندان دیده می‌شوند.

هند و پاکستان تا کنون بارها اتباع یکدیگر را به جاسوسی متهم کرده و افرادی به همین اتهام در زندان‌های دو کشور نگهداری می‌شوند. هر دو کشور در روابط پر تنش خود از این افراد به عنوان اهرم فشار علیه دیگری استفاده می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان بین‌المللی دادگستری از پاکستان خواست حکم اعدام افسر هندی را بازنگری کند

مرگ غیرنظامیان در حمله توپخانه ای هند به کشمیر پاکستان

کشته شدن دو سرباز پاکستان در تبادل آتش با هند در مرز کشمیر