شرایط بحرانی اهواز؛ افزایش گرد و غبار به میزان ۴۶ برابر حد مجاز

شرایط بحرانی اهواز؛ افزایش گرد و غبار به میزان ۴۶ برابر حد مجاز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان:«میزان ذرات ریزگردها درهوای اهواز ۶۹۱۵ میکروگرم در مترمکعب بوده است.»

آگهی

ریز گردها و گرد و غبار به میزان ۴۶ برابر حد مجاز روز دوشنه شهر اهواز را در برگرفت.

شهریار عسگری مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفته است: «در پی وقوع گرد و غبار در استان خوزستان طبق آخرین اندازه گیری ها تا ساعت ۱۳ امروز (۴ دی ماه) میزان ذرات ریزگردها درهوای اهواز ۶۹۱۵ میکروگرم در مترمکعب بوده است.»

وی همچنین گفته است میزان غلظت گرد و غبار در هندیجان ۱۳۶، آبادان ۸۰، شوش ۶۰، شادگان ۱۹۰، دزفول ۱۰۵، ماهشهر ۴۵، شوشتر ۴۶، رامشیر ۷۱، بهبهان ۶۱ و امیدیه ۴۸ میکروگرم در مترمکعب اندازه گیری شده است.

همچنین محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاههای خوزستان به ایسنا گفته است: «با توجه به وقوع پدیده ریزگردها در شهرستان اهواز، در حال حاضر دید افقی در فرودگاه اهواز ۲۰۰متر است و ۴ پرواز این فرودگاه به حالت تعلیق در آمده‌اند.»

رضایی همچنین گفته است که پرواز بندرعباس به اهواز در صورتی که شرایط اجازه دهد در اهواز فرود خواهد آمد اما اگر شرایط جوی در اهواز برای فرود مناسب نباشد این پرواز به فرودگاه دیگری انتقال داده خواهد شد.

در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ و بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی درباره آلودگی هوا، اهواز جایگاه آلوده ترین شهر جهان کسب کرده بود و از آن زمان تاکنون شرایط آلودگی و ریزگردها در شهر اهواز به مراتب بدتر شده است.

در گزارش سال ۲۰۱۱ سازمان بهداشت جهانی گفته بود که نباید ذرات معلق از ۲۰ میکروگرم در هر متر مکعب تجاوز کند در حالی که در آن سال ذرات معلق در هوای اهواز ۳۷۲ میکروگرم در متر مکعب اندازه گیری شده بود و اکنون شهریار عسگری مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان این میزان را ۶۹۱۵ میکروگرم در مترک معکب گزارش کرده است.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان حد مجاز ریزگردها را ۱۵۰ میکروگرم در متر معکب اعلام می کند در صورتی که سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده است که میزان ریزگردها نباید از ۲۰ میکروگرم در متر مکعب بیشتر باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بندرعباس؛ آتش سوزی در کارخانه قیر جان سه نفر را گرفت

غلظت گردوغبار در اهواز بالاتر رفت و در ترکیه ماردین را سرخ کرد

مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا غیرحضوری شدند اما کارمندان «موظف به حضور در محل کارند»