Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دختر بچه‌ فرانسوی که در جشن عروسی ناپدید شد؛ احتمالا پای یک قاتل زنجیره‌ای در میان است

police in  France are re-examining a host of missing people cases
police in France are re-examining a host of missing people cases
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با اضافه شدن چندین پرونده آدم‌ربایی و قتل به تحقیقات، گمانه‌زنی‌هایی در مورد قتل زنجیره‌ای در استان رون آلپ اوورین فرانسه وجود دارد.

آگهی

خبر ناپدید شدن یک دختر ۹ ساله فرانسوی در یک جشن عروسی در شرق فرانسه، به خبر اول بسیاری از رسانه‌های فرانسوی در ماه اوت بدل شد. پس از چند ماه تحقیق بی‌سرانجام، پلیس فرانسه می‌گوید که احتمالا مایلیس ۹ ساله یکی از قربانیان یک قاتل زنجیره بوده است. 

با اضافه شدن چندین پرونده به این تحقیقات، گمانه‌زنی‌هایی در مورد قتل‌های زنجیره‌ای در استان «رون آلپ اوورین» توسط این مظنون وجود دارد.

بیشتر بخوانید: دختر ۹ ساله فرانسوی در جشن عروسی ناپدید شد 

نوردال لولانده، مربی سابق سگ‌های ارتش، به قتل آرتور نویه متهم شده است. سرباز ۲۴ ساله ای که آخرین‌ بار در یک کلوپ شبانه در شهر شامبری دیده شد.

پیش از این نوردال لولانده به ‌عنوان مظنون اصلی پرونده ربودن مایلیس ۹ ساله‌ مدتی بازداشت شده بود.

آگهی برای یافتن مایلیس دو اروژو، دختربچه ۹ ساله

تیری دران، دادستان پرونده، در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که این نهاد در کنار پلیس، تحقیقات درباره موارد مشابه افراد گمشده و قتل در این منطقه را بررسی خواهد کرد.

بازرسان پرونده آرتور نویه، در تحقیقات خود، از طریق مکان‌یابی موبایل نوردال لولانده دریافتند که وی در زمان ناپدید شدن، در همان مکانی حضور داشته که این سرباز ۲۴ ساله برای آخرین‌بار دیده شده است.

به گفته دادستان تصویر خودروی آئودی مشکی این فرد نیز در همان حوالی در دوربین‌های مداربسته مشاهده شده است. وی افزود که آقای لولانده از طریق گوشی همراه در اینترنت درباره موضوع «روش‌های قطعه قطعه کردن بدن انسان» جستجو کرده است.

اخیرا جمجمه این سرباز توسط یک کوه‌پیما کشف شد و پلیس نیز هویت وی را از طریق تست دی‌ان‌ای تائید کرد.

روزنامه پاریس-دیلی در گزارشی اعلام کرد که پلیس این منطقه، دست‌کم ده پرونده افراد گمشده و یا قتل را در این ناحیه مجددا بررسی خواهد کرد.

گزارش‌ها حاکی از بررسی مجدد پرونده حل نشده قتل یک خانواده عراقی- بریتانیایی و یک دوچرخه سوار فرانسوی است که در روستای شولین در سپتامبر ۲۰۱۲ در به شلیک چندین گلوله کشته شدند. در سال‌های گذشته پلیس بریتانیا و فرانسه و عراق موفق به پیدا کردن انگیزه برای این قتل نشده بودند.

نوردال لولانده که سوم سپتامبر ۲۰۱۷ بازداشت شد، تاکنون حاضر به پاسخگویی به اتهامات درباره دو پرونده دختربچه ۹ ساله و سرباز ۲۴ ساله نشده است و پلیس نیز نتوانسته است نشانی از زنده و یا کشته شدن مایلیس پیدا کند.  

با وجود کشف دی‌ان‌ای این دختربچه در خودروی ممتهم، آقای لولانده ادعا می کند که مایلیس ۹ ساله برای دیدن سگ‌ها سوار ماشین وی و سپس پیاده شده است. او در پاسخ به این سوال که چرا خودروی خود را روز بعد شسته است، گفته بود که قصد فروش ماشین را داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ قاتل زنجیره‌ای زنان در فرانسه؛ «دیوِ آردن» رازهای زیادی را با خود به گور برد

متهم نخستین قتل‌های زنجیره‌ای قبرس: کار شنیعی کردم

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند