Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایران اتهام حمایت تسلیحاتی از حوثی‌ها را رد کرد

ایران اتهام حمایت تسلیحاتی از حوثی‌ها را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ظریف: «اقدام امریکایی‌ها یک حرکت هدفدار بسیار خطرناک است»

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر اور خارجه ایران روز چهارشنبه  و در واکنش به کنفرانس مطبوعاتی هفته گذشته نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده در نیویورک گفت  ایران اتهام‌های آمریکا علیه ایران را در شورای امنیت سازمان ملل پیگیری خواهد کرد.

پیگیری اتهام بی پایه امریکا را از طریق شورای امنیت سازمان ملل درجلسات آتی نیز را دنبال خواهیم کردو البته موضوع را به اطلاع دبیر کل سازمان ملل متحد رسانده ایم .

نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد گفته بود موشک شلیک شده از سوی حوثی‌های یمن به فرودگاه ریاض سعودی «ساخت ایران» بوده و نشان «گروه صنعتی شهید باقری» متعلق به وزارت دفاع ایران را داشته است.

به گزارش ایرنا آقای ظریف با هشدار نسبت به اتهام‌های ایالات متحده علیه ایران گفت: «این اقدام امریکایی‌ها یک اقدام تحریک آمیز هست و یک حرکت هدفدار بسیار خطرناک است که با طرح اتهام‌ها تلاش می‌کنند حمایت‌های خود را از بمباران مردم بیگناه یمن پوشش بدهند و پنهان کنند.»

«فشار» کاخ سفید بر مقام‌های اطلاعاتی برای تائید عدم پایبندی ایران به برجام

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم شامگاه سه‌شنبه بار دیگر اتهام آمریکا و عربستان سعودی و متحدانش درباره حمایت تسلیحاتی تهران از حوثی‌ها را تکذیب کرد. 

آقای قاسمی، ساعاتی پس از شلیک موشک از یمن به سوی ریاض در گفت‌وگو با شبکه العالم گفت: «ما هیچ‌گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد.»

از زمان ورود ائتلاف عربی به رهبری سعودی به جنگ داخلی یمن، ایران بارها از سوی ریاض و متحدانش به ارسال سلاح برای شورشیان حوثی متهم شده است. با این حال عمان و کویت، کشورهایی که از سوی ائتلاف به عنوان مسیر ترانزیت سلاح از ایران به یمن توصیف شده اند، این مساله را رد کرده اند.

«ایران چند محموله سلاح از راه عمان به یمن ارسال کرده است»

[

](http://fa.euronews.com/2016/10/20/iran-steps-up-weapons-supply-to-yemens-houthis-via-oman) کویت ادعای استفاده سپاه از آب‌های این کشور برای تسلیح حوثی‌ها را تکذیب کرد

به گزارش ایسنا آقای قاسمی افزود : «در غیر این‌صورت ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند. آنچه امروز در دستان مردم یمن هست سلاح‌هایی است که از دولت های قبل در پادگان ها وجود داشته [است].»

پس از آنکه عربستان سعودی روز سه‌شنبه موشک شلیک شده به ریاض را «ایرانی-حوثی» خواند، امارات متحده عربی هم هدف قرار دادن پایتخت عربستان از یمن را دلیلی بر حمایت ایران از شبه‌ نظامیان حوثی توصیف کرد. 

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت موشکی که روز سه شنبه از یمن به سوی ریاض شلیک شده، تمام نشانه‌های حملات قبلی با استفاده از جنگ‌افزار‌های ارسال شده از سوی ایران را دارد.

نیکی هیلی: رد پای ایران در حمله موشکی جدید به ریاض دیده می‌شود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام همبستگی ترامپ با عربستان پس از حمله موشکی حوثی ها

ویدئوی آخرین موشکی که حوثی‎ها به ریاض شلیک کردند

۱۰ گزینه‌ ایران برای انتقام از اسرائیل؛ حمله‌ای مستقیم و موشکی یا نیابتی؟