علت سقوط قطار در واشنگتن از پل به بزرگراه چه بود؟

The scene where an Amtrak passenger train derailed in DuPont
The scene where an Amtrak passenger train derailed in DuPont
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

علت سقوط قطار مسافربری در دوپانت سیاتل در ایالت واشنگتن و خروجش از ریل، سرعت بیش از حد آن بود.

آگهی

علت خروج قطار مسافربری از ریل و سقوط آن از روی پل که صبح روز دوشنبه ۱۸ آذر (۲۷ دسامبر) در دوپانت سیاتل در ایالت واشنگتن در شمال غربی آمریکا رخ داد، سرعت بیش از حد آن بود.

براساس گزارش تیم تحقیقاتی که بر روی عوامل دخیل در این حادثه کار می‌کنند، سرعت این قطار سه برابر سرعت مجاز منطقه بود. سرعت مجاز بر روی ریلی که قطار از روی آن عبور می‌کرد تنها ۳۰ مایل در ساعت تعریف شده بود اما این قطار با سرعت حدود ۸۰ مایل در ساعت بر روی آن در حرکت بود.

بیشتر بخوانید: سقوط قطار از پل به بزرگراه در واشنگتن کشته و مجروح بر جای گذاشت

ریلی که این قطار روی آن حرکت می‌کرد، تازه ساخت بود و نخستین باری بود که قطاری بر روی آن در حرکت بود. در زمان وقوع حادثه ۸۰ مسافر و ۵ خدمه سرنشین آن بودند که دست کم سه نفر از آنان کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند.

قطار سانحه دیده که متعلق به شرکت حمل و نقل مسافری امتراک بود، بین شهرهای تاکوما و المپیا واقع در جنوب سیاتل، مرکز ایالت واشنگتن حرکت می‌کرد و مقصد نهایی آن شهر پورتلند در ایالت اورگان بود.

به دنبال این حادثه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت: «حادثه قطاری که در دوپانت واشنگتن به وقوع پیوست، بیش از پیش نشان داد که چرا برنامه‌های زیر بنایی باید به سرعت تایید شوند. هفت تریلیون دلار در خاورمیانه مصرف شده است در حالیکه جاده‌ها، پل‌ها، تونل‌ها و ریل‌های ما فرو می‌ریزند! (البته) نه برای زمانی طولانی!»

Φωτογραφία Anadolu Agency
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برخورد دو قطار در آمریکا کشته و زخمی برجای گذاشت

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند