Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پاپ شیطان را به چه توصیف کرد؟

پاپ شیطان را به چه توصیف کرد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان روز چهارشنبه دربارۀ گفتگو با شیطان هشدار داد.

او شیطان را «فردی» توصیف کرد که «هوشمندتر از ماست» و دیگران را «دچار سردرگمی می‌کند».

پاپ در گفتگو با تلویزیون کاتولیک ایتالیایی «TV2000» با اشاره به اینکه با شیطان نمی‌شود استدلال کرد، گفت: «من متقاعد شده‌ام که هرگز نباید با شیطان صحبت کرد. اگر چنین کاری را انجام دهید متضرر می‌شوید.»

او افزود: «شیطان بسیار هوشمندتر از ماست و همه را دچار سردرگمی می‌کند. او همیشه وانمود می‌کند که مودب است. او با کشیش‌ها و اسقف‌ها چنین رفتاری را دارد و به همین ترتیب وارد ذهن آنها می‌شود.»

پاپ فرانسیس تاکید کرد که شیطان نه تنها معرّف شرارت است بلکه یک فرد واقعی است. او گفت: «او شیطان است. چیزی مانند غبار نیست، یک چیز غیرمعمول نیست بلکه یک "انسان" است.»

پاپ همچنین بار دیگر به موضوع جنجال برانگیز ترجمۀ «دعای ربانی» اشاره کرد. او گفت در این ترجمه‌ها خدا منبع وسوسه معرفی می‌شود؛ در حالیکه در واقع این شیطان است که ما را به سوء استفاده هدایت می‌کند و نه خداوند.

رهبر ۸۰ سالۀ کاتولیکهای جهان همچنین بار دیگر تایید کرد که گهگاه در زمان دعا و نیایش به خواب می‌رود. او افزود دعا باید برای مسیحیان به گونه‌ای باشد که احساس کنند مانند کودکان در حال آرمیدن در میان بازوان پدرانشان هستند. او گفت این جنبۀ آرامش بخشی دعا مهم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری جشن تولد ۸۱ سالگی پاپ فرانسیس

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد

پاپ فرانسیس بر غسل تعمید فرزندان زوج‌های همجنس‌گرا در کلیسای کاتولیک مهر تایید زد