Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پوتین: آمریکا ما را هم رده کره شمالی و ایران می داند

پوتین: آمریکا ما را هم رده کره شمالی و ایران می داند
Copyright REUTERS/Maxim Shemetov
Copyright REUTERS/Maxim Shemetov
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در نشست خبری سالانه با خبرنگاران شرکت کرد.

رئیس جمهوری روسیه در این نشست از توسعه زیر ساختها، آموزش و مراقبتهای بهداشتی به عنوان موضوعات مهم کنونی کشورش نام برد.

انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸

رئیس جمهوری روسیه در ابتدای این نشست خبری ضمن تائید نامزدی اش در انتخابات سال آینده از ارائه جزئیات برنامه انتخاباتی خود خودداری کرد. با این حال وی تاکید کرد که امیدوار است بتواند به جز حزب حاکم حمایت سایر احزاب سیاسی کشورش را نیز به دست آورد.

ولادیمیر پوتین در پاسخ به پرسشی در مورد عدم وجود رقابت سیاسی و اقتصادی در کشورش تاکید کرد که از نظر او نظام سیاسی روسیه باید «رقابتی» باشد. رئیس جمهوری ۶۵ ساله روسیه همچنین افزود که از نظر وی مخالفان سیاسی او باید برنامه ای سیاسی واقعی برای اداره کشور ارائه دهند.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه در ماه مارس سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد. بنا به آخرین نظرسنجی های انجام شده رئیس جمهوری کنونی روسیه با مقبولیت ۷۵ درصدی رقبای خود در عرصه انتخابات ریاست جمهوری را شکست خواهد داد.

روابط با آمریکا

ولادیمیر پوتین در این نشست خبری در پاسخ به پرسشی در مورد پیمان موشک های ضد بالستیک تاکید کرد کشورش قصد ندارد از این پیمان خارج شود و به دنبال رقابت تسلیحاتی نیست. با این حال او آمریکا را متهم کرد که در حال حاضر از پیمان موشک های ضد بالستیک خارج شده است.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که واشنگتن در مقایسه با مسکو بودجه بیشتری را به امور نظامی اختصاص می دهد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه آمریکایی «ای بی سی نیوز» در مورد عملکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا طی یک سال گذشته قضاوت در مورد کارنامه یک ساله رئیس جمهوری ایالات متحده را وظیفه «مردم آمریکا» دانست. با این حال وی افزود که روسیه شاهد موفقیت قابل توجه دولت ترامپ بوده است.

ولادیمیر پوتین تاکید کرد که مسکو و واشنگتن در مورد بسیاری از موضوعات از جمله تروریسم در صورت همکاری با یکدیگر می توانند بسیار «موثرتر» عمل کنند. او در عین حال افزود که «به وضوح» دونالد ترامپ به دلیل «محدودیت ها» قادر به بهبود رابطه مسکو و واشنگتن نبوده است.

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنانش خواستار جلوگیری از نزاع روسیه و ایالات متحده با یکدیگر «مانند حیوانات» شد.

اتهام تبانی کارزار ترامپ با روسیه

رئیس جمهوری روسیه در مورد اتهام تبانی کارزار دونالد ترامپ با روسیه این اتهام را ساخته و پرداخته مخالفان سیاسی رئیس جمهوری آمریکا دانست. به گفته ولادیمیر پوتین کسانی که این اتهامات را مطرح کرده اند به آمریکا و نظام سیاسی این کشور ضربه می زنند. وی افزود که این اتهامات با هدف زیر سوال بردن مشروعیت رئیس جمهوری امریکا مطرح شده است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین دیدار اعضای کارزارهای انتخاباتی با مقامات دیپلماتیک کشورهای خارجی را «اقدامی مرسوم» دانست. او در ادامه نفوذ رسانه های روس در آمریکا را در مقایسه با نفوذ رسانه های آمریکایی در سطح جهان ناچیز دانست.

برگزاری جام جهانی و محرومیت ورزشکاران روسیه

ولادیمیر پوتین در پاسخ به پرسشی در مورد محرومیت ورزشکاران روس به دلیل دوپینگ از قصد کشورش برای پیگیری این مسئله در دادگاه خبر داد. رئیس جمهوری روسیه مسئول پیشین مبارزه با دوپینگ در کشورش را به فعالیت برای سرویس های ویژه آمریکا متهم کرد.

رسوایی بازی های المپیک سوچی در سال ۲۰۱۴ براساس افشاگری های این مسئول پیشین صورت گرفته بود.

رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به پرسشی در مورد برگزاری جام جهانی فوتبال در کشورش نیز تاکید کرد که روسیه برای برگزاری این رویداد ورزشی آمادگی کامل دارد.

**بحران تسلیحاتی کره شمالی **

ولادیمیر پوتین در این نشست خبری در پاسخ به پرسشی در مورد تنش در شبه جزیره کره آنچه را که در این کشور روی می دهد «غیرسازنده» دانست. وی افزود که مسکو قدرت هسته ای کره شمالی را به رسمیت نمی شناسد.

رئیس جمهوری روسیه افزود که آمریکا روسیه را هم رده کره شمالی و ایران در نظر گرفته است.

نشست خبری روز پنجشنبه سیزدهمین کنفرانس خبری سالانه ولادیمیر پوتین با خبرنگاران در مقام ریاست جمهوری بود. بیش از ۱۶۴۰ خبرنگار در این نشست شرکت داشتند.

آگهی

رابطه با چین

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روابط عمیق مسکو و پکن از چین بعنوان متحد استراتژیک روسیه نام برد و یادآور شد که انتخابات آتی ریاست جمهوری در کشورش خدشه ای به این روابط وارد نخواهد کرد.

افغانستان

رییس جمهوری روسیه با اشاره به تهدیدات امنیتی افغانستان از آمادگی مسکو برای کمک به کابل خبر داد و بر لزوم همکاری مشترک آمریکا و روسیه و حمایت جامعه بین الملل در تامین امنیت افغانستان تاکید کرد.

کردستان عراق

ولادیمیر پوتین ضمن دفاع از فعالیت شرکت نفتی روسیه در اقلیم کردستان بر منافع اقتصادی مشترک فعالیت روسنفت برای بغداد، اربیل و مسکو تاکید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین وزیر دفاع خود را کنار گذاشت؛ از بقیه تغییرات در کابینه روسیه چه می‌دانیم؟

انتخاب تکراری پوتین؛ چرا میشوستین بار دیگر نخست وزیر روسیه می‌شود؟

پوتین در رژه روز پیروزی: احدی حق تهدید ما را ندارد؛ سلاح‌های استراتژیک آماده به شلیک‌اند