زیردریایی آرژانتینی؛ دریافت سیگنال از عمق هزار متری دریا

زیردریایی آرژانتینی؛ دریافت سیگنال از عمق هزار متری دریا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با اینکه نزدیک به یک ماه از ناپدید شدن زیردریایی آرژانتینی می‌گذرد اما هنوز هیچ اثری از آن یافت نشده است. فرضیه انفجار زیردریایی محتمل‌ترین فرضیه است با این وجود سیگنال‌هایی از عمق هزار متری دریا دریافت شده که ممکن است سایر فرضیه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

آگهی

نیروی دریایی آرژانتین اعلام کرد که سیگنال‌هایی از عمق هزار متری دریا دریافته کرده‌ که ممکن است مربوط به زیردریایی ناپدید شده این کشور باشد.

سخنگوی نیروی دریایی آرژانتین در این باره گفت که پژواک سینگال بسیار قوی است و به احتمال زیاد از یک «شی بزرگ» ارسال می‌شود. با این وجود وی تاکید کرد که شرایط جستجو در عمق هزار متری دریا بسیار پیچیده و دشوار است.

این سیگنال‌ها توسط کشتی آمریکایی «آتلانتیس» که مجهز به امکانات مخابراتی پیشرفته است دریافت شده است.

از زمان ناپدید شدن زیردریایی سن خوان کشورهای مختلف برای یافتن آن بسیج شده‌اند. از جمله یک زیردیایی روس که قادر است در عمق ۶ هزار متری آب جستجو کند به محل اعزام شده و به گروه جستجو پیوسته است.

با این وجود زیردریایی سن خوان تنها برای یک هفته ذخیره اکسیژن داشت و به همین دلیل هیچ امیدی برای زنده پیدا کردن خدمه وجود ندارد.

برخی از کارشناسان نظامی نیز احتمال داده‌اند که زیردریایی به دلیل نقص فنی منفجر و در کسری از ثانیه به طور کلی نابود شده است. این فرضیه به ویژه به دلیل گزارش‌هایی درباره ثبت یک انفجار در مسیر حرکت زیر دریایی تقویت شده است. به ویژه آنکه دریافت سیگنال انفجار احتمالی تقریبا همزمان با قطع ارتباط زیردریایی با مرکز زمینی روی داده است.

بیشتر بخوانید:کارشناس نظامی: زیردریایی آرژانتینی در ۴۰ هزارم ثانیه از بین رفته است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقامات آرژانتین از احتمال وقوع انفجار در زیردریایی مفقود شده سخن می گویند

زیردریایی ناپدید شده؛ بدی آب و هوا جستجو را مشکل کرد

طرح رئیس جمهوری آرژانتین برای مهار تورم ۲۰۰ درصدی؛ مخالفان با پلیس درگیر شدند