راهیان نور؛ مرگ دانش آموزان دختر در جاده سوسنگرد به اهواز

راهیان نور؛ مرگ دانش آموزان دختر در جاده سوسنگرد به اهواز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

چهار دختر دانش آموز و دو مربی و معلم این دختران در حادثه تصادف رانندگی در جاده سوسنگرد به اهواز جان سپرده اند. 

این دانش آموزان قرار بود در قالب اردوهای موسوم به کاروان راهیان نور به اهواز سفر کنند که در جاده سوسنگرد به اهواز دچار سانحه شدند. کاروان دانش‌آموزان از شهرستان نظرآباد استان البرز راهی جنوب کشور و مناطق جنگی بین ایران و عراق بود. آخرین آمار قطعی کشته‌شدگان این سانحه، دو 

به گزارش تسنیم، مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش درباره قربانیان این حادثه گفت: «تا این لحظه  در مجموع ۶ نفر [شامل] ۴ دانش‌آموز، یک مربی خانم از آموزش و پرورش و یک مربی راوی فوت کرده‌اند و ۱۱ نفر نیز زخمی هستند اما این آمار در حال تغییر است.» همچنین گزارش شده که دست‌کم هفت تن از دختران دانش آموز به بیمارستان منتقل شده اند که حال سه نفر از آنها بسیار وخیم است.

این تصادف شامگاه سه‌شنبه ۲۱ آذر/۱۲ دسامبر رخ داد. برخی از رسانه‌ها تعداد کشته‌ها را هشت نفر اعلام کرده اند. تعداد زیادی از دختران دانش آموزان مصدوم و روانه بیمارستان شده اند.

در سالهای اخیر ده‌ها دانش آموز در جریان سفرهای کاروان راهیان نور به مناطق جنگی دچار سانحه شده و جان باخته اند. یکی از تلخترین آنها سال ۱۳۹۱ بود که ۲۶ دانش آموزی که راهی مناطق جنگی می شدند در تصادف رانندگی جان خود را از دست دادند. این دانش آموزان از استان چهارمحال و بختیاری بودند. سال ۹۳ نیز در تصادفی دیگر در قالب سفرهای کاروان راهیان نور ۹ دانش آموز در سانحه رانندگی کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زینب ساسانیان دوچرخه سوار تیم ملی در اثر تصادف جان سپرد

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد