Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نهنگ آبی به الجزایر رسید

نهنگ آبی به الجزایر رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گفته مقامات الجزایر بازی نهنگ آبی در این کشور دست‌کم ۵ قربانی گرفته است. مریم شوفری، رئیس هیات حمایت از کودکان الجزایر در مصاحبه با تلویزیون النهار گفت که دسترسی به این «بازی» از هفته آینده در الجزایر مسدود خواهد شد.  

این «بازی» مرگبار که انتشارش از روسیه آغاز شد در الجزایر از طریق فروشگاه نرم افزار اندروید و بر روی فیسبوک برای نوجوانان ۱۰ تا ۱۶ سال قابل دسترسی است. 

در این چالش اینترنتی از نوجوانان خواسته می‌شود تا در ۵۰ مرحله اقداماتی را انجام دهند و عکس آن را بفرستند. از این جمله می‌توان به بیدار شدن در نیمه شب و دیدن فیلم‌های ترسناک و یا حک کردن شکل نهنگ بر روی دست اشاره کرد. نهایتا در مرحله پنجم نوجوان باید به زندگی خود خاتمه دهد. 

بیشتر بخوانید: چالش نهنگ آبی؛ بازی اینترنتی که نوجوانان را به کام مرگ می کشاند

پیش از این روسیه یکی از طراحان این چالش مرگبار را به اتهام ترغیب دو نوجوان صرب به خودکشی دستگیر و محاکمه کرد. رسانه‌های روس از وی با نام «روباه» نام می‌برند. او در این دادگاه هدفش از طراحی بازی را «پاکسازی جامعه از آشغال‌های بیولوژیک» عنوان کرده بود. 

این «بازی» در چندین کشور از جمله روسیه و هند قربانی برجای گذاشته است. در ایران نیز خودکشی دو دختر نوجوان اصفهانی که گفته می‌شد در چالش نهنگ آبی شرکت کرده بودند خبر ساز شد. ابعاد رسانه‌ای این بازی در ایران انقدر گسترده شد که محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر ایران به آن واکنش نشان داد و آنرا «تبلیغ مسموم» و خطری برای «خانواده‌های ایرانی» خواند. 

بیشتر بخوانید: «چالش نهنگ آبی بخش کوچکی از یک پروژه مخفی برای سلطه بر بشر است»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«چالش نهنگ آبی بخش کوچکی از یک پروژه مخفی برای سلطه بر بشر است»

واکنش وزیر ارتباطات ایران به خودکشی دو نوجوان در چالش «نهنگ آبی»

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران