Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آنچه نتانیاهو در دیدار با ماکرون درباره ایران گفت

آنچه نتانیاهو در دیدار با ماکرون درباره ایران گفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای نتانیاهو از اراده مشترک کشورش با فرانسه برای متوقف کردن فعالیت نظامی ایران در عراق، سوریه و لبنان خبر داد.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در دیدار روز یکشنبه خود با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاریس ضمن اشاره به آنچه «خطر ایران در منطقه» نامید، وی را از معدود رهبران غربی خواند که درباره رفتار 'خصومت آمیز' ایران در منطقه با صراحت سخن می‌گوید. نخست وزیر اسرائیل گفت که ما تحرکات ایران را تحمل نخواهیم کرد و اقدامات لازم را برای مقابله با تهران انجام خواهیم داد.

نخست وزیر اسرائیل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با امانوئل ماکرون در این باره گفت: «آنچه ایران می خواهد این است که خود را به لحاظ توان نظامی در زمین، هوا و دریا و با هدف جنگ و از بین بردن اسرائیل تقویت کند. ما این موضوع را تحمل نخواهیم کرد و با آن مقابله می کنیم.»

آقای نتانیاهو با تائید ضمنی حملات هوایی اسرائیل در سوریه و لبنان با هدف مقابله با تاسیس پایگاه‌های نظامی ایران در مرز خود، ضمن اشاره به اراده مشترک کشورش با فرانسه برای متوقف کردن فعالیت نظامی ایران در عراق، سوریه و لبنان گفت: «ایران برای برهم زدن معادلات منطقه در حال استقرار موشک‌های خود در لبنان است و صد هزار موشک آماده در این کشور دارد.»

بیشتر بخوانید: پیام نتانیاهو به اسد: ایران در سوریه پایگاه داشته باشد دخالت نظامی می کنیم

بنیامین نتانیاهو در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که کشورهای عربی برای خنثی کردن تهدیدات ایران در منطقه با اسرائیل همکاری دارند گفت: «بسیاری از کشورهای عربی دریافته اند که اسرائیل دشمن آنان نیست بلکه متحدی است که نمی توان از آن چشم پوشید.»

بیشتر بخوانید: رییس‎ ستاد کل ارتش اسرائیل: آماده‌ایم با کشورهای عرب علیه ایران همکاری کنیم

وی همچنین در واکنش به سخنان رجب طیب اردوغان درباره اسرائیل پس از صدور دستور انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: «من از کسی که روستاهای کرد نشین کشور خود را بمباران می کند و یا خبرنگارانش را به زندان می اندازد و به ایران در دور زدن تحریم‌های بین المللی کمک می کند، درس اخلاق نمی پذیرم.»

بیشتر بخوانید: رجب طیب اردوغان اسرائیل را دولت تروریست و کودک کش خواند

در ماه‌های گذشته مقامات اسرائیل بارها نسبت به حضور نظامی ایران در سوریه هشدار داده اند. همچنین رسانه‌های این کشور می‌گویند که نقاط هدف قرار گرفته توسط جنگنده‌ها و موشک‌های اسرائیل در سوریه، پایگاه‌های نظامی و یا انبار‌های تسلیحاتی متعلق به ایران بوده است. بنیامین نتانیاهو دقایقی پس از کنفرانس خبری خود با آقای ماکرون خطاب به خبرنگاران گفت که ایران قصد تاسیس کارخانه‌های ساخت موشک در خاک سوریه را دارد و ما جلوی این اقدام ایران را خواهیم گرفت.

روند صلح با فلسطین و همچنین به رسمیت شناخته شدن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی ایالات متحده از دیگر محورهای گفتگوی نخست وزیر اسرائیل در دیدار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه بود.

بیشتر بخوانید: نتانیاهو در دیدار با ماکرون: فلسطین بیت المقدس را بعنوان پایتخت همیشگی اسرائیل بپذیرد، صلح فرصتی دیگر خواهد یافت

امانوئل ماکرون در این دیدار، تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل را تنها راه برقراری صلح دانست و گفت که تنها از راه ادامه مذاکرات می‌توان به این مهم دست یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو: اردوغان نمی‌تواند به من درس اخلاق دهد

اردوغان: بیت المقدس خط قرمز مسلمانان است

اسرائیل به برخی اشتباهات و ناهماهنگی‌‌ها در حمله هفت اکتبر حماس اعتراف کرد