رونالدو برای پنجمین بار برنده توپ طلا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رونالدو برای پنجمین بار برنده توپ طلا شد

جایزه توپ طلای بهترین بازیکن سال فوتبال جهان باز هم به کریستیانو رونالدو رسید. این پنجمین بار است که این ستاره فوتبال پرتغالی این جایزه را تصاحب می‌کند.

کریستیانو رونالدو ۳۲ ساله که در ماه اکتبر گذشته عنوان بهترین بازیکن دنیا در سال ۲۰۱۷ را نیز از فیفا دریافت کرد، در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، و ۲۰۱۶ نیز برنده توپ طلای بهترین بازیکن اروپا شده بود. پیش از رونالدو، ستاره آرژانتینی فوتبال جهان یعنی لیونل مسی نیز پنج بار به این افتخار دست یافته بود. به این ترتیب رونالدو مهاجم تیم رئال مادرید به رکورد پنج توپ طلای مسی، گلزن بارسلون دست یافت.

عنوان دومین بهترین بازیکن سال ۲۰۱۷ اروپا پس از رونالدو به مسی رسید و جایگاه سومی نصیب نیمار، بازیکن برزیلی تیم پاری سن ژرمن شد.

رونالدو که در مراسم اعلام برنده جایزه در برج ایفل پاریس حضور داشت، گفت: «معلوم است که خوشحالم. این جایزه‌ای است که من هر سال منتظرش هستم.»

توپ طلا جایزه‌ای است که هر سال از سوی مجله «فرانس فوتبال» از میان فهرستی از سی نامزد جایزه، به بهترین بازیکن فوتبال جهان تعلق می‌گیرد. این جایزه تا سال ۲۰۱۶ به طور مشترک از سوی «فرانس فوتبال» و فیفا به بازیکن برگزیده اهدا می‌شد، اما از آن سال به بعد «فرانس فوتبال» که خود مبدع این جایزه است، به تنهایی این وظیفه را بر عهده دارد.