Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتیجه انتخابات محلی کرس: موج استقلال‌طلبی به فرانسه رسید

نتیجه انتخابات محلی کرس: موج استقلال‌طلبی به فرانسه رسید
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ائتلاف ملی‌گرایان استان کُرس فرانسه با کسب ۴۳.۳۶ درصد آرا در دور نخست انتخابات محلی که روز یکشنبه در این منطقه برگزار شد، به پیروزی چشمگیری دست یافت.

لیست ائتلاف ملی‌گرا موسوم به «برای کُرس» شامل نامزدهای حامی ژیل سیمئونی، از طرفداران خودمختاری و ژان گی تالامونی جدایی‌طلب است. بر اساس نتایج قطعی اعلام شده در این انتخابات، فهرست انتخاباتی متعلق به نامزد حزب راستگرای محلی به نام ژان مارتن موندولونی با کسب ۱۴.۹۷ درصد آرا بعد از ائتلاف قرار دارد و فهرست جمهوری‌خواهان به رهبری والری بوزی با ۱۲.۷۷ درصد سوم است.

تنها ۱۱.۲۶ درصد شرکت‌کنندگان در انتخابات جزیره کرس به نامزدهای «به پیش»، حزب حاکم فرانسه و ۶.۶۹ درصد آنها به یک حزب دیگر استقلال‌طلب یعنی «او رینوو» رأی دادند.

موفقیت بی‌سابقه استقلال‌طلبان در این انتخابات در ادامه بالا گرفتن تب استقلال‌طلبی در اروپا و به ویژه دو ماه بعد از همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در اسپانیا، توجه جدی ناظران اروپایی را به خود جلب کرده است.

کرس جزیره‌ای در دریای مدیترانه است که در جنوب شرقی فرانسه و غرب ایتالیا واقع شده و در تقسیمات کشوری فرانسه، یکی از استان‌های سیزده‌گانه این کشور به حساب می‌آید. در سال‌های اخیر در این جزیره، چندین جنبش سیاسی مشغول به فعالیت هستند که برخی از آنها خواستار خودمختاری بیشتر کُرس و حتی استقلال این جزیره از جمهوری فرانسه شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

بارش‌های سیل‌آسا از ایران و افغانستان تا آلمان و فرانسه؛ نگاهی به تفاوت‌ها در «مدیریت بحران»