ایتالیا؛ گروه نئونازی‌ همایش فعالان مدافع مهاجران را بر هم زدند

ایتالیا؛ گروه نئونازی‌ همایش فعالان مدافع مهاجران را بر هم زدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ویدئوی منتشر شده از این رویداد یکی از اعضای این گروه نئونازی با نزدیک شدن به میز کارگروه اعضای انجمن کوموی بدون مرز آنها را به شدت مورد شماتت قرار می دهد.

آگهی

همایش عده ای از فعالان مدافع مهاجران در شهر کومو در شمال ایتالیا توسط افراد مهاجمی که خود را «جبهه کله پوستی های ناحیه ونتو» می خواندند، برهم زده شد.

در ویدئوی منتشر شده از این رویداد یکی از اعضای این گروه نئونازی که توسط همراهانشان مشایعت می شد با نزدیک شدن به میز کارگروه اعضای انجمن کوموی بدون مرز (Como Senza Frontiere) آنها را به شدت مورد شماتت قرار می دهد.

این مرد بیانیه خود را با فریاد می خواند و می گوید: «این غیرآدمیزادها (مهاجران) محصول مدرنیته افسارگسیخته، جایگاه مردم ما را اشغال می کنند و اسم آن را پیشرفت می گذراند. باید این هجوم را متوقف کنیم.»

سخنگوی انجمن کوموی بدون مرز به یورونیوز گفت: «ما در طبقه اول اول همایش داشتیم که آنها بدون اجازه وارد ساختمان شدند و با پا در را باز کرده و ما را بنوعی محاصره کردند. آنها بیانیه خود را خواندند و برگه های بیانیه شان را پخش کرده و رفتند.»

به گفته این فعال حقوق مهاجران، پوسترهای تبلیغاتی این گروه نئونازی پیش از آن اتفاق نیز در شهر مشاهده شده بود اما هیچگاه برخورد رودرور اتفاق نیفتاده بود.

Como neo-nazi propaganda

جبهه کله پوستی‌های ونتو پس از منتشر شدن این ویدئو در شبکه های اجتماعی، با انتقاد از رسانه ها بخاطر نحوه پوشش خبر اعلام کردند که در حرکت آنان هیچگونه خشونتی وجود نداشته و آنها تنها بیانیه خود را خوانده اند.

مدیر روزنامه ایتالیایی رپابلیک (جمهوری) درباره این حادثه نوشت: «این نشانگر بازگشت فاشیسم راستگراست که احساس مشروعیت می کند و فکر می کند که حق انجام هر کاری در جامعه دموکراتیک را دارد.»

او با اشاره به دوره پیش از ظهور دیکتاتوری موسیلینی می افزاید: «شبیه همان چیزی است که در دهه ۲۰ اتفاق افتاد. زمانی که ما بخود می گفتیم که  اوضاع طبیعی و نرمال است و خطری وجود ندارد و اینها تنها گروه های کوچک منزوی هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومیت زوج بریتانیایی که نام فرزندشان را «آدولف» گذاشتند

همایش محرمانه بیلدربرگ چیست و امسال کجا برگزار می شود؟

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است