Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بختیار کارمند سابق توئیتر: غیر فعال شدن حساب ترامپ در اثر یک اشتباه بود

بختیار کارمند سابق توئیتر: غیر فعال شدن حساب ترامپ در اثر یک اشتباه بود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بختیار می گوید:‌«من کسی را هک نکردم. کاری نکردم که اجازه انجامش را نداشته باشم. هیچ قاعده ای را نقض نکرده ام و اگر این کار را کرده بودم عذرخواهی می کردم. من هیچ جرمی مرتکب نشده ام.»

آگهی

بختیار دویساک کارمند سابق توئیتر که حساب توئیتری دونالد ترامپ را برای ۱۱ دقیقه غیر فعال کرده بود سکوت خود را شکست و می گوید که نه به قصد بلکه به اشتباه حساب دونالد ترامپ غیر فعال شده بود.

او می گوید روز آخر کاریش در توئیتر، روز شلوغی بود برای خداحافظی با همکاران و دیگر کارها و اینکه تا ساعات آخر کاریش در حال کار بوده است. او گفته است که در آن روز کسی حساب دونالد ترامپ در توئیتر را گزارش کرده بود و اینجا بود که او به موضوع حساس شد و حساب دونالد ترامپ را با یک سری از فرایندهای بعد از گزارش یک حساب توئیتری در ارتباط قرار داده بود، و چون زمان کارش به پایان رسیده بود، کامپیوترش را خاموش و ساختمان را ترک می کند.

بختیار گفته است چند ساعت بعد وحشت آغاز شد و وقتی او به اخبار نگاه کرده متوجه شده که چه اتفاقی افتاده است.

این کارمند سابق توئیتر این اتفاق را یک «اشتباه» ارزیابی می کند و می گوید که فکر نمی کرده که حساب توئیتری ترامپ با اقدامی که او انجام داده غیر فعال می شده است.

توئیتر گفته است که برخی از توئیت ها که ظاهرا شرایط خدمات آنها را نقض می کنند را مورد پیگیری قرار می دهد که احتمال دارد بر این اساس حساب دونالد ترامپ غیر فعال شده باشد.

با اینکه برخی بختیار دویساک را بعد از این اتفاق قهرمان لقب دادند ولی او می گوید اصلا چنین حسی ندارد.

او گفته است که رسانه ها به دنبال او گشته اند و با خانواده و دوستانش پرخاشگرانه رفتار کرده اند. با این حال او می گوید نگران اتفاق های احتمالی آینده در صورتی که تحقیقات پیش برود نیست چرا که قانونی را نقض نکرده است.

بختیار می گوید:‌«من کسی را هک نکردم. کاری نکردم که اجازه انجامش را نداشته باشم. هیچ قاعده ای را نقض نکرده ام و اگر این کار را کرده بودم عذرخواهی می کردم. من هیچ جرمی مرتکب نشده ام.»

او هنوز تحت تعقیب اف بی آی نیست و با اینکه مدیران توئیتر تلاش کرده اند اطلاعات بیشتری از او بگیرند اما بختیار به درخواست آنها پاسخ نداده است.

بختیار در پاسخ به این سوال که چرا حاضر شده این مصاحبه را انجام دهد گفته است:‌«می خواهم زندگی معمولی ام را از سر بگیرم و از رسانه ها ترسی نداشته باشم. با دوستان و همسایه هایم صحبت کنم.»

این جوان اهل ترکیه درباره اینکه برخی گفته اند باید او نامزد جایزه نوبل شود با خنده می گوید:‌«کسی باید نامزد نوبل شود که سزاوارش باشد. من سزوار نیستم.»

او در این مصاحبه که در آلمان انجام شده می گوید: «توئیتر را دوست دارم و آمریکا را نیز.»

یک روز بعد از آنکه حساب توئیتری دونالد ترامپ غیر فعال شد، مدیران توئیتر اعلام کردند که دست به بازبینی کامل شرایط امنیتی توئیتر می زنند تا اتفاقات مشابه رخ ندهد.

با این حال شرایط سیاسی در آمریکا می تواند از چنین اتفاقی موضوعی برای پیشبرد سیاست های ترامپ بسازد. بختیار دویساک ریشه ای ترکیه ای دارد و با اینکه این جزئیات هیچ ارتباطی با غیر فعال شدن حساب توئیتری دونالد ترامپ ندارد اما می تواند به ترامپ و اطرافیانش بهانه دیگری برای مخالفت با مهاجرت از کشورهای مسلمان به آمریکا بدهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها