دست کم ۸ کشته و ۱۵ زخمی در حمله انتحاری جلال آباد افغانستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دست کم ۸ کشته و ۱۵ زخمی در حمله انتحاری جلال آباد افغانستان

در جریان یک حمله انتحاری در جلال آباد در ولایت ننگرهار افغانستان، دست کم ۸ نفر کشته و حدود ۱۵ نفر مجروح شدند. مقامات محلی گفته اند که شمار تلفات حمله روز پنج شنبه احتمالا افزایش خواهد یافت.

خبرگزاری آریانا افغانستان به نقل از عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار نوشته است که «این حمله در مربوطات ناحیه اول شهر جلال آباد در نزدیکی منزل شیخ اکرم، فرمانده پلیس محلی ولسوالی خیوه صورت گرفته است».

خبرگزاری سریع افغانستان از قول خوگیانی می گوید این انفجار زمانی صورت گرفت که هواداران شیخ اکرم پس از یک راهپیمایی به خانه‌ی او می‌روند و هنگام خارج شدن انفجار صورت می‌گیرد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را بر عهده نگرفته است. با این حال طالبان و شاخه داعش افغانستان از جمله گروههایی هستند که در افغانستان دست به حملات انتحاری می زنند و گاه با یکدیگر همکاری می کنند.


۱۵ داعشی را گردن زدند

همزمان از همین ولایت خبر می‌رسد که گروه دولت اسلامی شاخه افغانستان ۱۵ تن از اعضای خود را به دلیل کشمکش های درون گروهی سر بریده است.


این دو حادثه گویای وضعیت ناامن ولایت های شرقی افغانستان بویژه ولایت ننگرهار است. دولت افغانستان سالهاست که تلاش می کند با طالبان به توافق صلح دست یابد تا این کشور بعد از مدت‌ها جنگ آرامش نسبی را تجربه کند، تلاشی که تاکنون نتیجه عملی در پی نداشته است.